YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yargıtay'da kritik nisan ayı
Yargıtay'da kritik nisan ayı
26 Şubat 2010 09:03
Yargıtay'daki kritik davalar arasında olan Osman Kaçmaz ve İlhan Cihaner'le ilgili dava dosyaları nisan ayı içerisinde incelenip karara bağlanacak

Yargıtay 11. Ceza Dairesi'ndeki kritik davaların nisan ayında karara bağlanacağı öğrenildi. Daire Başkanı Ersan Ülker, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz ve Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'le ilgili dava dosyalarının sıraya konulduğunu, muhtemelen bunların nisan ayı içerisinde incelenip karara bağlanacağını bildirdi.

Kaçmaz ve Cihaner gibi daire gündeminde 25-30 civarında daha hakim ve cumhuriyet savcısı ile ilgili dava dosyasının bulunduğunu kaydeden Ülker, başkanlığını yaptığı dairede son yıllarda olağanüstü derecede iş yükünün arttığını söyledi. Ülker, iş yükünün altından kalkabilmek için yoğun bir tempoyla çalıştıklarını anlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz hakkında "görevi kötüye kullanma ve soruşturmanın gizliliğini ihlal" suçlarından iddianame hazırlandı. Adalet Bakanlığı'nın ihraç isteminde bulunduğu Kaçmaz hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek dava açıldı. Osman Kaçmaz birinci sınıf yargıç olduğu için yargılama Yargıtay 11. Ceza Deiresi'nde yapılacak. Kaçmaz'la ilgili yargılamaya önümüzdeki günlerde başlanacak. Adalet Bakanlığı Kaçmaz hakkında 1 kez "meslekten ihraç", 2 kez "yer değiştirme", 4 kez de "adli soruşturma" isteminde bulundu. Bu istemlerle ilgili karar Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından karara bağlanacak.  (Yeni Şafak)

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler