YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yargıtay'da gizli buluşma
Cihaner’in tahliye olduktan bir ay sonra, davasının temyizine bakacak olan Yargıtay 8. Daire üyeleriyle Yargıtay binasında bir toplantı yaptığı ortaya çıktı. Toplantının içeriği merak konusu oldu
Yargıtay'da gizli buluşma
24 Eylül 2010 / 08:07 Güncelleme: 24 Eylül 2010 / 08:09

Erzincan Ergenekon sanığı Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’in, Yargıtay 11.Ceza Dairesi tarafından tahliye edildikten bir ay sonra, Yargıtay üyeleriyle üstelik de Yargıtay binasında bir toplantı yaptığı ortaya çıktı.

Cihaner’le toplantı yapan Yargıtay üyelerinin tamamının Cihaner’in davasının gitmesi muhtemel Yargıtay CEza Genel Kurulu üyesi olmaları dikkat çekti. star’ın ulaştığı bilgilere göre İlhan Cihaner’in, günlerce internette ve medyada tahliye planı deşifre edilmesine rağmen tahliye edildikten yaklaşık bir ay sonra YARSAV Yönetiminde yer alan 14. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimi Leyla Köksal ile birlikte Yargıtay 8. Ceza Dairesi’ni ziyaret etti.

İHSAS-I REYDE BULUNDULAR

15 Temmuz günü saat 16.00 sularında gerçekleşen ziyaret sırasında Yargıtay 8.Ceza Dairesi müzakere salonunda bu dairenin üyeleriyle bir toplantı yapıldığı ileri sürüldü. Bu toplantıya, 8. Daire üyeleri Hamdi Yaver Aktan, Haydar Metiner, Nuray Duranoğlu, Ali Cengiz Özbek ve Necla Üçkardeşler’in katıldığı öne sürüldü. Toplantıda nelerin konuşulduğu ise merak ediliyor. Cihaner’in aynı gün, Yargıtay 1. Ceza Dairesi üyesi Salih Zeki İskender ile de bir araya geldiği ifade edildi. Toplantıya katılan Yargıtay 8.Ceza Dairesi üyeleri aynı zamanda dava sürecindeki nihai kararı verecek olan Yargıtay Ceza Genel Kurulu’nun da üyesi konumunda. Bu üyelerin sanık İlhan Cihaner’le toplantı yaparak, ihsası reyde bulundukları konuşuluyor.

Hep başrolde

İlhan Cihaner’in yargılaması sırasında, internet sitesine düşen ses kayıtlarında Hamdi Yaver Aktan başrolde olmuştu. Aktan, İlhan Cihaner dosyasının fotokopi belgeler üzerinden Yargıtay 11. Ceza Dairesi’ndeki dava ile birleştirilmesi için 11. Ceza Başkanı Ersan Ülker’le görüştüğünü ve Cihaner davasını Ankara’ya alıp üzerini örtmesi karşılığında Yargıtay Başkanlığı teklif ettiğini söylemişti. (Star)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler