YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yargıtay BDP’ye ilk jestini yaptı
12 Eylül Yargı Sistemi’nde büyük reform sağlayacak Referandum’a “boykot” kararı alan BDP’ye Yüksek Yargı bağrını açtı.
Yargıtay BDP’ye ilk jestini yaptı
23 Temmuz 2010 / 07:19 Güncelleme: 23 Temmuz 2010 / 07:22

Bugüne kadar hiçbir organizasyonuna BDP’yi davet etmeyen Yargıtay, “boykot” açıklamasından sonra ambargosunu kaldırdı. Yargıtay Birinci Başkanlığı, 6 Eylül 2010’da yapılacak Adli Yıl açılış törenine BDP’yi de davet etti.

BOYKOT KARARININ ARDINDAN

DTP ve devamı niteliğindeki BDP’ye yüksek yargı tarafından uygulanan ambargo kalktı. Yargıtay Birinci Başkanlığı 6 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Adli Yıl açılış törenine TBMM’de grubu bulunan AK Parti, CHP, MHP ve BDP’yi davet etti. Davetiyeler partilere gönderildi. Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve Yargıtay, daha önce BDP ve uzantısı siyaset çizgisindeki partileri hiçbir etkinliğe çağırmamıştı. Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker başta olmak üzere bazı Yargıtay üyelerinin anayasa değişiklik paketine hayır diyecekleri yönünde açıklamaları ile BDP’nin bu yöndeki açıklamalarının örtüşmesi sonrası böylesi bir davetin yapılması dikkat çekti. (Star)

ORTAK NOKTALARDA BULUŞMAK !
 // BATUHAN
Ak Partinin karşıtları ne olursa olsun ortağınız ve dostunuz olur hayırlı olsun. Seçimlerden sonra (ruh üçüzleri ve bürokrat ortaklarını) kendilerine verilmiş yetkilerini yanlış kullanmaktan dolayı ödüllendireceğiz bekleyiniz !...
23 Temmuz 2010 17:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler