YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yargının gözyaşları...
Kanser tedavisi gördüğü Amerika'da vefat eden Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı avukat Özdemir Özok için Barolar Birliğinde tören düzenlendi.
Yargının gözyaşları...
29 Nisan 2010 / 14:19 Güncelleme: 29 Nisan 2010 / 15:31

Tedavi gördüğü ABD'de vefat edenTürkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok icin, Türkiye Barolar Birliği önünde tören yapıldı. Törende, Yargıtay Baskanı Hasan Gerceker ve Danıştay Başkanı Mustafa Birden zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

Törene, Özok'un eşi Neşe Özok, kızları Ayşe Özok ve Ayça Özok Ener, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Sözcüsü ve Genel Sayman Mustafa Özyürek, Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, DSP Genel Başkanı Masum Türker, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeleri, Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden, Eski Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Dr. Hilmi Bengi, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Hasan Yeni, YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, Ankara Barosu Başkanı Vedat Ahsen Coşar, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ile çok sayıda milletvekili, baro başkanları ve avukatlar katıldı.

Özok'un Türk bayrağına sarılı tabutunun üzerine avukat cübbesi konuldu. Törene katılanlar, Özok'un tabutunun başında bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Özok'un özgeçmişi okundu. 1970 yılında Hukuk Fakültesine giren Özok'un, üstlendiği çeşitli görevler anlatıldı. Bir dönem de Basın-İlan Kurumu Genel Kurul üyeliği yapan Özok'un 2001 yılında hastalandığı, 2009 yılında hastalığının tekrarladığı ve 24 Nisanda da hayatını kaybettiği anımsatıldı.  (A.A. Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler