YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarasını saklayıp birliğinin başında şehit düştü!
Nusaybin'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Halil Özdemir'in, 24 Mart'ttaki operasyonda yaralanmasına rağmen silah arkadaşlarını yalnız bırakmayıp operasyona katıldığı öğrenildi.
Yarasını saklayıp birliğinin başında şehit düştü!
28 Mart 2016 / 17:13 Güncelleme: 28 Mart 2016 / 17:23

Jandarma Yüzbaşı Özdemir, Nusaybin'de, bölücü terör örgütünün  faaliyetlerini sona erdirerek halkın güvenliği ve huzurunu sağlamak için  gerçekleştirilen operasyonlarda, bölük komutanı olarak birliğinin başında  kahramanca mücadele ederken dün şehadet mertebesine ulaştı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonun tamamlanmasıyla Nusaybin'e  sevk edilen Yüzbaşı Özdemir, 24 Mart'ta, bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan  çatışmada ayağına gelen şarapnel parçasıyla yaralandı. Çatışmada Jandarma  Astsubay Başçavuş Gökhan Bakır ve Jandarma Uzman Çavuş Yıldırım Oflaz şehit oldu.

Tedavisinin ardından taburcu edilen Yüzbaşı Özdemir, kendisine verilen istirahat raporunu kabul etmeyerek doktora, "Ne istirahati bu? Şimdi istirahat  zamanı mı? Biraz evvel kardeşlerimi şehit verdim, kollarımda şehadet mertebesine  yürüdüler. İstirahat bana haramdır, lütfen raporumu iptal edin." dedi.

Doktorun "Bu halde sizi raporsuz gönderemem." sözleri üzerine  hastaneden ayrılan kahraman Yüzbaşı, durumunu soran komutanlarına "Çok iyiyim.  Küçük bir demir parçasıydı, hemen çıkardılar. Pansuman yaptılar. Sapasağlamım."  karşılığını verdi ve ertesi sabah pansumanlı ayağına bir numara büyük bot giyip  erkenden bölüğünün başına geçti.

Yüzbaşı Halil Özdemir, komutanı olduğu bölüğünün onsuz operasyona çıkmasına razı olmadı ve bölüğünün başında operasyonlara devam etti.

ÇEKTİĞİ IZDIRABI SAKLADI

Kahraman Yüzbaşı, şehit olana kadar 3 gün boyunca çektiği acıyı  sakladı.

Silah arkadaşları, topallamasına rağmen birliğinin başından ayrılmayan Yüzbaşı Özdemir'in yaşadıklarını "Arada bir gözlerini yaşlı görüyorduk, kendisine sorduğumuzda 'Şehitlerimize üzülüyorum' diyordu. Evet çok üzülüyordu ama bu tür acıları içine gömen bir komutandı, ağlamazdı. Sur’da da çok üzüldü ama hiç ağlamadı. Gözündeki o yaşlar şimdi anlıyoruz ki ayağındaki yarasından dolayı çektiği acıdandı, yarasının acısındandı." diye anlattı.

Yüzbaşı Özdemir, 27 Mart'ta istirahatli olmasına rağmen bölüğünün  başında çıktığı operasyon esnasında bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan  çatışma sonucunda şehadet mertebesine ulaştı.

Silah arkadaşları, 1 yıl önce evlenen Yüzbaşı Özdemir için şunları  söyledi:

"Evliliği, mutluluğu tadalı henüz bir yıl bile olmamıştı. Evlendiğinde sevdiği ile beraber bir ömür boyu aynı yastığa baş koymaya yemin etmişti ama daha  önce başka bir yemini vardı. En kutsal olan yemin, namusu ve şerefi uğruna ettiği yemin. O da gerektiğinde vatanı ve bayrağı uğrunda can vermekti, kanını seve seve  toprağa akıtmaktı, vatanına kastedenlere aman vermemekti, ne olursa olsun silah  arkadaşlarının kanını yerde koymamaktı, koymadı da.

O, gerektiğinde en sevdiklerini bile geride bırakarak vatanını  savunmak ve görevini hakkıyla yerine getirmek gerektiği terbiyesiyle yetişmişti.  İşte tam da bugün bunun hakkını vermek zamanıydı. Her asker gibi sadece ettiği  yemine sadık kaldı ve en yüce rütbe olan şehitlik rütbesine yükseldi. Yüce  gönüllü, mangal yürekli ama bir o kadar da güleç yüzlü kahraman... Ayağına  saplanan şarapneli hiçe saydı, istirahatine aldırmadı, ayağındaki acıyı  gözyaşlarıyla giderdi ve en önde şehadet mertebesine koştu."

 

AA

 // Yıldırım güngör
Ruhun şad olsun kahraman insan senin nesillerin uzun ömürlü olsun inş...
28 Mart 2016 23:47
 // CELAL KONCA
Allah(c.c) gerçek hayatta mekanini cennet bahçeleronden bir bahçe eylesin....
28 Mart 2016 22:54
 // Mustafa Avcı
Allah şehitlerimizden, gazilerimizden ve görevi başındaki güvenlik güçlerimizden razı olsun....
28 Mart 2016 17:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler