YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralılardan birinin durumu ciddi
Yaralılardan birinin durumu ciddi
06 Haziran 2010 12:43
İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren gemilere düznlediği saldırılarda yaralanan 24 hastadan 7'sinin tedavisi yoğun bakımda sürüyor.Hastalardan birinin durumunun ise ciddiyetini koruduğu belirtildi.

Gazze'ye insani yardım götüren gemilere İsrail'in düzenlediği saldırıda yaralanan ve Türkiye'ye getirilerek tedavi altına alınan 24 hastadan 7'sinin yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü, bunlardan birinin durumunun ciddiyetini koruduğu, diğer iki hastanın durumunun önem arz ettiği; hastalardan dördünün önümüzdeki günlerde yoğun bakımdan çıkarılmasının planlandığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Metin Doğan, İsrail'den getirilen ve hastanelerinde tedavisi süren yaralıların son durumlarına ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Doğan, açıklamasında Filistin'e yardım malzemesi ve gönüllüleri taşıyan Mavi Marmara gemisi ve beraberindeki gemilere yapılan saldırı neticesinde Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen toplam 24 yaralının bulunduğunu ifade etti.

Bunlardan 23'ünün Türk vatandaşı, birinin İrlanda vatandaşı olduğunu belirten Doğan, hastalardan 7'sinin tedavisinin yoğun bakımda devam ettiğini, bu hastalardan birinin durumunun ciddiyetini koruduğunu, diğer 2 hastanın da durumunun önem arz ettiğini kaydetti.

Yoğun bakımda tedavi gören 4 hastanın önümüzdeki günlerde yataklı servise çıkarılmasının, yataklı serviste tedavisi devam eden hastalardan bazılarının da önümüzdeki günlerde taburcu edilmesinin planlandığını bildiren Doğan, genel olarak yaralıların durumunun iyiye doğru gittiğini belirtti.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler