YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralı var denilen binada 2 üst düzey terörist var
Cizre'de yaralılar var yalanıyla güvenlik güçlerinin operasyon yapılmasının engellendiği binada iki üst düzey PKK'lı teröristin olduğu öğrenildi.
Yaralı var denilen binada 2 üst düzey terörist var
02 Şubat 2016 / 09:05 Güncelleme: 02 Şubat 2016 / 09:29

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde, ‘Yaralılar var’ denilerek güvenlik güçlerinin operasyonlarının engellendiği, Sağlık Bakanlığı’na ait ambulansların yaralıları alma girişimine taciz ateşiyle karşılık verilen Cudi Mahallesi Bostancı Caddesi 23 numaradaki binada ve çevre binalarda kimlerin olduğuyla ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Günlerdir Türkiye’nin gündeminde olan ve bugüne kadar 7 kişinin hayatını kaybettiğinin belirtildiği binada, terör örgütünün ‘Mamo ve Rozan’ kod adlı iki üst düzey isminin olduğu düşünülüyor.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Cizre’deki durum ve 23 numaralı binanın önemi şöyle:

ÜST DÜZEY İSİMLER

Yapılan değerlendirmelere göre krize neden olan binada bulunan ‘Mamo’ ile ‘Rozan’ kod adlı kadın teröristin teslim olmalarına Kandil tarafından kesinlikle izin verilmiyor. Ana unsurların dışında, binadaki YDG-H’liler de silahlı.

Bu iki ismin, terör örgütü açısından önemli olduğu hatta PKK’nın Avrupa Sorumlusu Sabri Ok’un, “Mamo’ ile Rozan’ı kurtarın gerisi önemli değil” talimatı verdiği ifade ediliyor.

TOPLANTI YAPARKEN KISTIRILDILAR

Binada, terör örgütünün dağ kadrosundan, 6-7 kişiden oluşan Cizre sorumlularının bulunduğu da tespit edildi. Burada toplantı halindeyken kıstırılmaları ve hepsinin bir arada bulunması örgütün üst kadrolarının tepkisine neden oldu.

Bölgede kuşatılan bu kadronun kaçmaya çalıştığı ancak bunun gerçekleşmediği belirtildi. Bölgeye yapılacak olası bir operasyon sonucu ölümlerin olması durumunda da, halkın tepkisini çekmek için propaganda unsurlarının devreye sokulduğu vurgulanıyor.

23 numaralı binayı ve çevredeki binaları terör örgütü PKK’nın cephanelik ve hastane olarak kullandığı, başka mahallelerde yaşanan çatışmalarda yaralanan teröristlerin burada tedavi edildiği düşünülüyor.

“Siviller var” söyleminin perde arkasında ise örgütün silah zoruyla orada tuttuğu rehinelerin olabileceğine dikkat çekiliyor.

CİZRE’DE TERÖR BİTECEK

Cizre’de çatışma alanı oyarak son 7-10 bloktan oluşan bir bölgenin kaldığı belirtiliyor. Burası temizlendiğinde bölgedeki operasyonlar sonuçlanmış olacak. Zaman zaman roketlerle karşılık veren içerideki teröristlerin kaçacakları bir yer yok.

Tüneller ve binalar arası geçişlerin çoğu imha edildi. Bölge şu an abluka altında. Silopi’de operasyonlar sonucu sıkışan son mahalledeki 30-40 kişilik grup ise geri çekildi ve kaçtı.

Silopi konusunda terör örgütü içinde tartışmalar yaşandığı da tespit edildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı biri öldürülen diğeri sağ yakalanan Sırp uyruklu keskin nişancıların ise lejyoner yani paralı olarak çalışan keskin nişancılar olduğu, ideolojik referanslarının bulunmadığı belirtildi.

 

HABERTÜRK

sesimize kulak verin...!!!
 // Muhafız
TC DEVLETININ bütün yetkililerine sesleniyorum;bu Binadaki vatan hainleri Diyarbakır'da Çınar ' da Tam 1 Tonluk patlayıcı madde dolu araçla TC DEVLETININ karakoluna saldırıp 4 yaşındaki Mevlüde İrem Çiftçi'yi Babasıyla birlikte,5,5 aylık Ecrin Bebeği, 12 yaşındaki Murat Alper'i hunharca ŞEHİT ederken,yada Yasin Börü ' yü vahşice öldürdükten sonra cesedini bile vahşice yakarken en ufak şekilde dahi acıma duyguları yokken şimdi sizler neden bu vatan hainlerine karşı gereğini yapmıyorsunuz???!...
02 Şubat 2016 Salı 20:56
neden basit bir işi zorlaştırıyorsunuz???!!!
 // Muhafız
Bu binada bulunan vatan hainlerine karşı yapacağınız basit bir işi neden bu kadar zorlaştırıyorsunuz?Yapacağınız tek şey Skorsky helikopterine 250 kğ'lık varil bombalarını yükleyip vatan hainlerinin bulunduğu binanın tam üstüne bırakıp o binayı tamamen haritadan silip YOK ETMEKTIR...!!!Bu kadar basit bir işi daha neden uzatıyorsunuz ki?,anlamış degiliz...!!!Bunu yapacaksınız ki ibreti âlem için;bir daha TC DEVLETINE karşı hiç kimse vatan hainliği YAPAMAYACAK...!!!...
02 Şubat 2016 Salı 20:32
 // Hasan
Yıkın binayı yıkın başlarına yıkın öyle biyıkınki yankısı pensilvanyadan gelsin. Salya sümük ağlatın zatı muhteremi...
02 Şubat 2016 17:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler