YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralı teröristin kimliği
Yaralı teröristin kimliği
18 Eylül 2010 15:17
Hatay Dörtyol'da dün yaralı olarak ele geçirilen teröristin kimliği belirlendi...

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde dün, İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin ''dur'' ihtarına uymaması üzerine çıkan çatışmada yaralı olarak ele geçirilen terör örgütü üyesinin kimliği belirlendi.

Alınan bilgiye göre, dün Dörtyol ilçesi Bülke Yaylası bölgesinde operasyon icra eden İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin karşılaştığı ve ''dur'' ihtarına uymamaları üzerine çıkan çatışmada yaralı ele geçirilen terör örgütü üyesinin Muş nüfusuna kayıtlı 'Özgür' kod adlı Şahabettin Özgün (30) olduğu tespit edildi.

Terör örgütü üyesinin, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü 3'ncü sınıftan terk olduğu ve üzerinde sahte kimlik çıktığı bildirildi.

Çatışmanın ardından yaralı olarak bir süre askerlerin sırtında taşınan ve ilk tıbbi müdahalesi yine askerler tarafından yapıldıktan sonra Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırılan teröristin tedavisinin sürdüğü ifade edildi.

Üzerinde 1 M-16 piyade tüfeği, 2 el bombası, 121 mermi ve 1 pusula ele geçirilen teröristin tedavisinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği kaydedildi.

Bu arada kaçan teröristlerin ele geçirilmesi amacıyla operasyonların sürdüğü bildirildi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler