YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralı polis şehit oldu
Aydınlar ilçesinde kaymakamlık binasında nöbet tuttuğu sırada çıktığı çatıdan düşerek ağır yaralanan polis memuru kurtarılamadı.
Yaralı polis şehit oldu
31 Aralık 2012 / 15:49 Güncelleme: 31 Aralık 2012 / 15:50

Önceki gün Aydınlar Kaymakamlığı'nın 3. katında nöbet tutan ve çıktığı çatıdan düşerek ağır yaralanan polis memuru Ömer Yazıcı (32), tedavi gördüğü Siirt Devlet Hastanesi'nde şehit oldu. Şehit polis memuru Yazıcı için Emniyet Müdürlüğü binası önünde tören düzenlendi.

Törende şehidin öz geçmişinin okunmasının ardından Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu bir konuşma yaptı.

Ekizoğlu, sözcüklerin boğazda düğümlendiği anlardan birini yaşadıklarını belirterek, ''Acımız büyük. Yaptığı hizmetler unutulmayacaktır. Çok başarılı çalışmaları oldu. Mesleğin cilvesidir, doğduğumuz yer değil, doyduğumuz yer önemlidir. Ömer kardeşimiz doyduğu yerde şehit düştü. Ailesi bizim ailemizdir. Acımız büyük'' dedi.

İl Müftüsü Faruk Arvas'ın yaptığı duanın ardından şehidin naaşı ailesinin yaşadığı Ankara'ya uğurlandı.

Öte yandan şehidin yakınları sinir krizleri geçirirken, feryatları törene katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Emniyet Müdürü Ekizoğlu ve Müftü Arvas, şehidin babası Tahsin Yazıcı'yı teselli etmeye çalıştı. Baba Yazıcı, kendisinin şehit olmayı arzularken, Allah'ın şehit babası olmayı nasip ettiğini söyledi.

Bu arada törende, üşümemesi için şehidin oğlu Efe Eymen kapalı mekana alınırken, eşi Gülşah ve diğer yakınları için sağlık ekibi de hazır bulunduruldu.

Törene 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Bayar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, şehidin mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler