YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralı çavuş şehit oldu
Şırnak'ta mayın saldırısı ile yaralanmıştı Veteriner Uzman Çavuş Burak Ulukaya. Ağırdı yarası GATA'ya getirilmiş orada tedaviye alınmıştı. Ancak bugün Genelkurmay'dan Uzman Çavuş'la ilgili kara haber geldi. TSK tarafından Ulukaya'nın şehit olduğu bildiril
Yaralı çavuş şehit oldu
24 Mayıs 2012 / 18:07 Güncelleme: 24 Mayıs 2012 / 18:09

Şırnak'ta mayın patlaması sonucu ağır yaralanan ve GATA'da tedavi altına alınan veteriner Uzman Çavuş Burak Ulukaya'nın şehit olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yayımladığı başsağlığı mesajında, GATA'da tedavi gören Ulukaya'nın bugün şehit olduğu belirtti.

Özel mesajında, ''Kahraman personelimize şahsım ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları adına  Allah'tan rahmet, kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim'' ifadelerine yer verdi.

23 yaşındaki Ulukaya, 19 Mayıs'ta güvenlik güçlerinin Şırnak'ın kırsal kesiminde yürüttüğü arazi arama tarama faaliyetleri esnasında mayına basarak ağır yaralanmış ve GATA'da tedavi altına alınmıştı.

BABA EVİ MALATYA'DA YAS...

Şırnak'ta mayın patlaması sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü GATA'da şehit olan veteriner Uzman Çavuş Burak Ulukaya'nın Malatya'daki baba evinin bulunduğu sokak Türk bayraklarıyla donatıldı.

Haberin duyulmasının ardından, evin bulunduğu Nuriye Mahallesi İnci Sokak'ın sakinleri evlerine Türk bayrakları astı.

Şehidin akrabası olan Mustafa Tatar, gazetecilere yaptığı açıklamada, canlarının yandığını, bir daha hiç kimsenin canının yanmasını istemediklerini ifade ederek, ''Artık bunlara birilerinin dur demesi gerekiyor. Bizim canımız yandı, başkalarının canı da yanmasın'' dedi.

Bu arada, şehidin ailesinin Ankara'da olduğu öğrenildi.

23 yaşındaki Ulukaya, 19 Mayıs'ta güvenlik güçlerinin Şırnak'ın kırsal kesiminde yürüttüğü arazi arama tarama faaliyetleri esnasında mayına basarak ağır yaralanmış ve tedavi gördüğü GATA'da şehit olmuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler