YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralanan 'özel harekatçı' eve dönmeyi kabul etmedi
Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda yaralanan ve tedavisinin ardından rapor verilen özel harekat polisi, evine gitmeyi kabul etmedi ve operasyon bölgesine döndü.
Yaralanan 'özel harekatçı' eve dönmeyi kabul etmedi
28 Şubat 2016 / 11:52 Güncelleme: 28 Şubat 2016 / 12:12

Şırnak İdil'de PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukur ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından güvenlik güçlerince başlatılan "Şehit Özel Harekat Polisi Ersin Yıldırım Operasyonu" devam ediyor. TSK ve emniyet unsurlarınca yürütülen operasyonlarda çok sayıda kahramanlık hikayesi de yaşanıyor.

foto-501.jpg

Bunlardan birinin başrolünde ise bir özel harekat polisi yer alıyor. Söz konusu polis Yeni Mahallede teröristlerin bulunduğu eve yönelik düzenlenen operasyon sırasında örgüt üyelerinin attığı el bombası ile boynundan yaralandı.

Arkadaşları tarafından hemen İdil Devlet Hastanesine kaldırılan polis memurunun boynuna isabet eden şarapnel parçası, riskli olması nedeniyle çıkarılmadı. Bunun kendisine zarar vermeyeceği belirtilen ve tedavisinin ardından rapor verilerek eve gönderilmek istenen özel harekat polisi evine dönmek istemedi.

Taburcu edilen polis, yeniden operasyon bölgesinde görev aldı.

"Şarapnel parçası hala boynumda"

Yaralandığını ailesine söylemediği için adının açıklanmasını istemeyen özel hareket polisi, "İki günü istirahat şeklinde geçirdim. Şarapnel parçası hala boynumda ama şu anda sağlık açısından bir sıkıntım yok" dedi.

"İnşallah kabul edilirse Hak yolunda gidiyoruz"

"Yaralandığınız için eve mi döneceksiniz?" sorusuna "Hayır, burada göreve devam" yanıtını veren polis, operasyonu bırakıp evine dönmeyi düşünmediğini yineledi.

Güvenlik güçlerinin evine dönmek gibi bir düşüncesi olmadığını vurgulayan kahraman polis, "Buradaki arkadaşlarımızın birçoğuyla burada yaşananları 'Hak ve batılın savaşı' olarak düşündük. İnşallah kabul edilirse Hak yolunda gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

"Milyonluk dua ordusundan güç alıyoruz"

PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlar kapsamında 5 aydır bölgede görev yaptığını kaydeden özel harekat polisi, "Türk Silahlı Kuvvetleri ve polislerin mücadelesinden ziyade arkamızda milyonlarca dua ordusu var. Biz onlardan güç alarak, onların sayesinde buralara geliyoruz. Onların duaları olmasa herhalde hayatta zor kalırdık" ifadelerini kullandı.

 

AA

KARAR VERİN ARTIK;SABIR TAŞI...!!!
 // Muhafız
Ey TC.DEVLETİNİN AKP ve MHP'li Milletvekilleri;Bu haberi iyi okuyunda karar verin;pkk terör örgütüne doğrudan destek veren vatan hainlerinin dokunulmazlıklarının neden kaldırılması gerektiğini anlayın ve derhal gereğini yaparak bu vatan hainlerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını TBMM'nin gündemine getirin artık,ayrıca TC.DEVLETİNİN sayın Savcıları sizlerde bu haberi okuyunda; dokunulmazlığı olmayan pkk terör örgütüne destek veren vatanhaini Belediye Başkanlarına karşı gereğini yapın artık...
28 Şubat 2016 Pazar 20:50
Güvenlik Güçleri
 // Adıyaman'lı Akın
Allah'ım sizler zeval verdirmesin. Orasını yerle bir edin....
28 Şubat 2016 13:04
Allah yar ve yardımcınız olsun. Amin.
 // Adem
Her...... şey.....vatan.....için.......
28 Şubat 2016 Pazar 12:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler