YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralanan Norveçli turistten o gazeteleri utandıracak sözler
Sultanahmet patlamasında yaralanan Norveçli turist, Hürriyet ve Cumhuriyet'in 'Sultanahmet turizmi vurdu' şeklindeki haberlerine aldırış etmeden Türkiye'ye tekrar geleceğini söyledi.
Yaralanan Norveçli turistten o gazeteleri utandıracak sözler
13 Ocak 2016 / 22:32 Güncelleme: 13 Ocak 2016 / 22:34

Sultanahmet'te dün yaşanan canlı bomba saldırısında yaralanan Norveçli turist Joustein Nielsen (59) ve eşi Magna Vaaje, bugün ülkelerine dönme üzere Atatürk Havalimanı'na geldi.

Dış Hatlar Terminali'ne gazetecilerin sorularını yanıtlayan Nielsen, "Dünkü patlamada yaralananlardan biriyim. Ancak ben şansılardan biriyim. Eşim daha da şanslı çünkü yara almadı. Şimdi ülkeme dönüyorum Norveç'e. Moldova Kişinev'de yaşıyoruz. İstanbul'da geziyorduk. Birkaç günlüğüne gelmiştik. Şu an iyiyim. Bize yardım etmek için ellerinden geleni yaptılar. Bazı bakanlarla görüştüm, bizimle çok iyi ilgilendiler" dedi.

TÜRKİYE'YE KARŞI KÖTÜ BİRŞEY DÜŞÜNMÜYORUZ

Sevginin nefreti yenmesini ümit ettiğini söyleyen Nielsen, "Eğer Allah'ın sevgisi içimizi doldurursa, daha iyi bir dünyaya sahip oluruz. Kimseye karşı kötü düşüncemiz yok. Dünyada bazı deli insanlar var ancak bu nedenle Türkiye'ye karşı kötü bir şey düşünmüyoruz" diye konuştu.

TEKRARDAN GELMEK İSTERİM

Tekrar İstanbul'a dönüp dönmeyeceği sorusuna da yanıt veren Nielsen, "Henüz turumu bitirmedim. Hala Sultanahmet Camii'ne ve Kapalıçarşı'ya gitmek istiyorum. Tekrar gelmek isterim" diye konuştu. Olay anını da anlatan Nielsen, "Bir kişiyi gördüm onun bombacı olup olmadığını bilmiyorduk. Diğer gruptan 10- 15 metre uzaktaydık. Kısa bir ses duydum o da bombayı tetikledi sanırım. Sonra patladı. Üzerimize kan yağdı, bazı vücut parçaları gördüm" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler