YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaralanan BDP'li vekil Ankara'da
Yaralanan BDP'li vekil Ankara'da
04 Haziran 2010 09:09
Silopi'de sınır kapısına yürümek isteyen grubun içinde yer alan ve çıkan arbedede yaralanan BDP'li kadın vekil Sevahir Bayındır, Ankara'ya sevk edildi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde Habur Sınır Kapısına yürümek isteyen grubun içinde yer alan ve çıkan arbedede yaralanan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır, tedavisinin sürdürülmesi için Ankara'ya getirildi.

Uçakla Mardin'den Ankara'ya nakledilen Bayındır, bacağındaki kırık nedeniyle Mesa Hastanesi'nde ameliyat olacak. Parti yetkilileri ile hastane önünde basın açıklaması yapan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Milletvekili Sevahir Bayındır'ın yaralanmasını "son derece vahim bir olay" olarak niteledi. İçişleri Bakanı'ndan halen daha bir açıklama gelmediğine değinen Demirtaş, "hükümeti ikiyüzlü davranmakla" suçladı. Kan akmaması için Cizre'de de bir yürüyüş gerçekleştireceklerini hatırlatan Demirtaş, "Umarım buna benzer olay bir daha yaşanmaz" dedi.

Hastane önünde, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Eş Genel Başkanı Gülten Kışanak, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, BDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras ile kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk ve partililer tarafından karşılanan Bayındır, acil serviste tedavi altına alındı.
Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler