YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yar saçların lüle lüle; Ergenekon sana güle güle"
"Yar saçların lüle lüle; Ergenekon sana güle güle"
"Yar saçların lüle lüle; Ergenekon sana güle güle"
28 Ocak 2009 / 16:46 Güncelleme: 28 Ocak 2009 / 00:00

Genç Siviller, Yargıtay eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun "Ergenekon soruşturmasına 40 savcı baksın" açıklamalarına ve İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne 3 yeni savcı atanmasına tepki gösterdi.


Kanadoğlu'na "Sabih amca artık elini hayatımızdan çek" tepkisi gösteren Genç Siviller, Kanadoğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçimindeki "367 şartı gerekir" sözlerine atıfta bulunarak "Ergenekon soruşturmasına 40 yetmez, 367 savcı atansın." isteğinde bulundu.


Genç Siviller üyesi yaklaşık 15 kişilik gurup Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi önünde toplanarak İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne 3 yeni savcı atanması ve Sabih Kanadoğlu'nun "Ergenekon soruşturmasına 40 savcı atansın" açıklamalarına tepki gösterdi. "Genç sivillerden kısa ve 'öz' basın açıklaması" adı altında yapılan açıklamada, "40 savcı yetmez 367 olsun", "Genç Siviller Rahatsız", "Yar saçların lüle lüle Ergenekon sana güle güle" yazılı dövizler taşıyan gurup, yaşanan son tartışmalar esprili bir şekilde eleştirdi.


Grup adına basın açıklamasını okuyan Pınar Ak, "Sabih Kanadoğlu 40 savcı olsun istedi, savcı sayısı 7 kocalı Hürmüz şarkısı gibi artmaya başladı. Sabih Amca! Artık elini biraz hayatımızdan çeksen, bizi rahat bıraksan nasıl olur. Anlaşılan o ki; biz şu genç halimizle üç tane merdiveni zor çıkarken hayatı televizyonlarda, konferanslarda geçen Kanadoğlu'nu 40 değil 367 savcı bile kesmeyecektir." Diye konuştu.


Kazılarda çıkan mühimmat ve bombalar sonrasında Ergenekon davasını sulandıramayacaklarını anlayanların son numarasının Ergenekon davasının savcılarını sulandırmak olduğunu savunan Ak, " Ama biliyoruz ki Ergenekon'un İtalyan kardeşi Gladyo'yu savcı Felice Casson tek başına çökertti. Aralarında Cumhurbaşkanları, işadamları, askerler olan 600 kişiyi o mahkum ettirdi, binlerce kişiyi o sorguladı. Onun da başına Sabih Kanadoğulları, YARSAV'lar musallat edildi ama derin devlet yorgunu İtalyanlar savcının işine karışılmasına izin vermediler." Şeklinde konuştu.


Türkiye halkının daha önce üzeri kapatılan Susurluk ve Şemdinli gibi olaylardan ders aldığını vurgulayan Ak sözlerini şöyle tamamladı: "Gözlerimiz bunca şey gördükten sonra böyle ucuz numaralarla bu kez üstünü kapatmanıza izin vermeyeceğiz."


Genç siviller yaklaşık 5 dakika süren kısa açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.


CİHAN


367 mimarı Kanadoğlu, yeni icatla mı geliyor?


Ergenekon'a 'ABİ SAVCI' ataması mı?

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler