YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yaptırmayacağız' dedikleri camiyi Erdoğan açtı
Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'da yaptırdığı ilk cami Rumeli Hisarı'ndaki mescit, Boğazkesen Fetih Mescidi adıyla restore edildi.
'Yaptırmayacağız' dedikleri camiyi Erdoğan açtı
19 Haziran 2016 / 01:43 Güncelleme: 19 Haziran 2016 / 01:46

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte video konferans aracılığı ile Rumeli Hisarı içindeki Boğazkesen Fetih Mescidi'nin açılışını gerçekleştirdi.

"MESCİDE HAYIR" DEMİŞLERDİ

Tarihi özelliği itibarıyla önemli bir eser olan Rumeli Hisarı'ndaki mescit projesine, kültür ve sanat camiasından olduğunu söyleyen bazı kesimlerce karşı çıkılmıştı.

19. Sadri Alışık Ödül Töreni'nde Defne Halman skandal bir çağrı yapmış, "birlikte sesimiz çok yüksek çıkıyor. Rumelihisarı sahnesine mescit yapmak isteyenlere izin vermeyelim" demişti.

Cami
 // M.N.A
Vallahi bu bizans kirmalarinin cesaretine şaşıyorum % 99 U müslüman olan bir Ülkede camiye karşı çıkıyorlar bu bizdeki demokrasi'nin dünyada hiç bir ülkede yok anlamina gelir...
19 Haziran 2016 12:01
Cami
 // M.N.A
bu ayari bozuk bizans kirmalari ne yapsanız boş ecdadiniz gibi sizde kaybedeceksinizin Allah güzel Ülkemizin yar ve yardımcısı olsun Allah Cumhurbaşkanı'miza uzun ve hayirli bir ömür versin...
19 Haziran 2016 11:56
Kim karşı çıkar
 // CEM
Genelde dinsiz donsuz takımı entel takılan ruhsuz zihniyet...
19 Haziran 2016 Pazar 10:22
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler