YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yapılan soruşturma neticesinde...
Genelkurmay Başkanlığı gördüğü kötü muamele sonucu yaşamını yitirdiği iddia edilen erle ilgili açıklama yaptı...
Yapılan soruşturma neticesinde...
15 Ekim 2011 / 12:30 Güncelleme: 15 Ekim 2011 / 12:27

Genelkurmay Başkanlığı askeri disiplin ceza ve tutukevinde kaldığı sırada gördüğü kötü muamele sonucu yaşamını yitirdiği iddia edilen Piyade Er Uğur Kantar ile ilgili bir açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesine konulan açıklamada Kantar'ın KKTC'deki 28'inci Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı'ndaki Disiplin Ceza ve Tutukevinde kaldığı sırada gördüğü kötü muamele sonucu olduğu iddia edilen rahatsızlığı nedeniyle 26 Temmuz 2011 tarihinde ambulans uçak ile GATA'ya sevk edildiği bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklaması şöyle devam etti:

"GATA'nın bütün imkanları seferber edilerek yoğun ilgi ve tedaviye rağmen maalesef kurtarılamayarak, 12 Ekim 2011 tarihinde, tedavisinin 79'uncu gününde vefat etmiştir. Vefat eden Erimize Allah'tan rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

P.Er. Uğur KANTAR'ın GATA'daki tedavisi süresince kendisine refakat eden babası, annesi ve yakınları GATA misafirhanesinde misafir edilmiş, kendilerine her türlü idari destek sağlanmıştır.

Olay hakkında KTBK K.lığı As. Savcılığınca derhal soruşturma başlatılmış ve yapılan soruşturma neticesinde iki gardiyan 27 Temmuz 2011 tarihinde tutuklanmıştır. Adli işlemler devam etmektedir." 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler