YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yanlış hesap Lice'den döndü
Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın öldürülmesine ilişkin hazırlanan iddianamede, düzmece olay yeri tutanaklarının bizzat askerler tarafından yalanlandığı yönünde ifadeler yeraldı.
Yanlış hesap Lice'den döndü
12 Kasım 2013 / 21:53 Güncelleme: 12 Kasım 2013 / 22:09

Lice İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 23 Ekim 1993'de tutulan tutanakta "Olaylar devam ederken saat 11.00 sıralarında J.Bölge K. Tuğg. BAHTİYAR AYDIN'ın Jandarma Komando Bölüğünde bulunduğu esnada yaralandığı, hastaneye sevk edilirken şehit olduğu, ondan birkaç saat sonra da Uzm. Çvş Yüksel Bayar'ın şehit olduğu, 1 Uzm. Çvş ile 1 erinde de yaralandığı askeri birimlerden öğrenilmiştir" denildi.

Olay günü Cezaevinde görevli Jandarma Uzman Çavuş Nedim Çelebi'nin 30 Mayıs 2013'te verdiği ifade de ise bu durum yalanlandı. İfadede, "O gün şehit olan Yüksel Bayar'ın zırhlı araç içerisinde kaza sonucu vurulup şehit olduğunu aynı zırhın içinde bulunan 2 askerin de yaralandıklarını söylenti olarak duydum.

Bunlar başka bir yerden pusuya düşen askerleri getirmek için gitmişler. Olay anında askerin silahını seride tuttuğu sırada silahını düşürmüş silahta ateş almış, içerdekiler vurulmuş şeklinde söylenti olarak duydum" dedi. Zırhlı araçtaki şehit olayı tutanaklarda PKK'nın zırhlı araca saldırısı olarak yeralırken, emniyet raporlarında zırhlı araçta boya çiziği dışında bir hasar bulunmadığı belirtildi.

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler