YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yandaşlar sokağa döküldü
Teröristbaşının cezaevi koşullarını protesto etmek için eylemciler günlerdir sokaklarda.... Bunun üstüne bir de DTP kapatılınca provakatif gösteriler arttı. Siyasiler sağduyu çağrısı yapıyor. PKK'nın yayın organı ise gerilimi tetiklemenin peşinde...
Yandaşlar sokağa döküldü
14 Aralık 2009 / 16:26 Güncelleme: 14 Aralık 2009 / 16:26

Adana'da, Roj TV'den yapılan korsan gösteri çağrısına uyan bir grup, polise taşlı saldırıda bulundu. Polise saldıran 10 kişi gözaltına alındı. 

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu ve Gülbahçesi Mahallesi'nde bir grup Roj TV'den yapıldığı ileri sürülen korsan gösteri eylemine uyarak Adana'da izinsiz gösteri yaptı. Karasu Kavşağı'nda toplanan ve çocukların yoğunlukta bulunduğu yaklaşık 100 kişilik grup polise taş atmaya başladı. Bunun üzerine Çevik Kuvvet ve Terörle Mücadele ekipleri gruba müdahale etti.

Çevik Kuvvet ekiplerinin gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etmesinin ardından çok sayıda gruplara bölünen PKK sempatizanları ara sokaklara dağıldı. Polis, ara sokaklara girerek gösteri yapanları yakalamaya çalıştı. Bu arada, grup havai fişekler atarak polisi durdurmaya çalıştı. Girdikleri sokakların kaldırımını sökerek barikat kurmaya çalışan göstericilere panzerlerle müdahale eden polis daha sonra yaklaşık 10 kişiyi gözaltına aldı.   
 

Polisin çekilmesiyle ara sokaklardan çıkan göstericeler yine polise taş atmaya başladı. Bunun üzerine polis yine gaz bombası ve tazyikli su ile göstericilere cevap verdi.  
 

Bu arada, gösterinin yapıldığı sokakta esnaf kepek kapatmak zorunda kaldı. Bahçelievler Caddesi üzerindeki dükkanların kepeklerinin kapalı olduğu gözlendi. Gösteriler mahallede yer yer devam ediyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler