YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yandaşlar gölge düşüremedi
Mersin'deki 1 Mayıs kutlamalarına, terör örgütü PKK yandaşları gölge düşürmeye çalıştı.
Yandaşlar gölge düşüremedi
01 Mayıs 2010 / 17:57 Güncelleme: 02 Mayıs 2010 / 07:27

8 yıl aradan sonra işçi ve memurlara açılan Cumhuriyet Meydanı'ndaki kutlamalarda örgütün sözde bayrağını açıp, bölücübaşı Öcalan lehine sloganlar atan gruba, diğer göstericiler müdahale ederek, alan dışına çıkartılmalarını sağladı. 

Polisin geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen kutlamalar, genelde sakin bir atmosferde gerçekleştirilirken, bir grup terör örgütü PKK yandaşı ortamı germeye çalıştı. İlk başta kendi aralarında bölücü terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan lehine slogan atan grup, daha sonra yüzlerini puşilerle gizleyip, örgütün de sözde bayrağını açarak, konuşmaların yapıldığı platforma yöneldi. Burada da bir süre terör örgütü lehine sloganlar atan ve çoğunu gençlerin oluşturduğu gruba, diğer göstericiler ve Tertip Komitesi üyeleri tepki göstererek, alanın dışına çıkartılmasını sağladı.

Grubun attığı sloganların belli olmaması için de alanda çalınan müziğin sesi yükseltildi. Bu gelişme üzerine Cumhuriyet Meydanı'nda görevli olan polisler, söz konusu terör örgütü yandaşlarını çembere alarak, herhangi bir taşkınlık yapmasına izin vermedi. Grupta bir süre slogan attıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler