YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalova Valisi'nden flaş itiraf
Yalova Valisi'nden flaş itiraf
09 Nisan 2015 08:37
Halil Serkan Öz’ü öğrencilerinin önünde aşağıladığı , üzdüğü, kalp krizine neden olduğu iddiasıyla suçlanan Yalova Valisi Cebiroğlu ilk kez konuştu: “Gürültü vardı. Tıraş olmamıştı. ‘Sen nasıl öğretmenlik yapıyorsun’ dedim.”

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun öğrencilerin önünde azarlayıp dışarı çıkmasını istediği ileri sürülen matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’ün (42), kendisine destek için düzenlenen ‘Öğretmene Saygı Mitingi’nde yaşamını yitirmesinin ardından sadece “Çok üzgünüm” diyen Vali ilk kez açıklama yaptı.

Tartışmaların odağında olan Vali Cebiroğlu, 27 Mart’ta Termal Fen Lisesi’nde yaşanan diyaloğu şu şekilde anlattı:

‘Toplantıya traş olup geldi'

“Koridorda yürürken, gürültü üzerine sesin geldiği sınıfa yöneldik. Öğretmenimiz masasında oturmuş, telefonu ile meşguldü. Ders işlenmiyordu, tahta tertemizdi. ‘Hocam bu sınıfın hali nedir? Sen nasıl öğretmenlik yapıyorsun’ dedim. Sakalı 4-5 günlük, tıraş olmamış ve giyimi özensizdi. ‘Öğrencilerine böyle mi örnek olacaksın’ dedim. Kastettiğim, kendisinin dağınıklığı, umursamazlığı, sınıfın düzensizliği idi. Gidip sakal tıraşı olmasını söyledim. Bilahare, öğretmenler odasında tüm öğretmenler ile sohbet toplantısı yaptım. Merhum öğretmen de toplantıya tıraşını olmuş olarak katıldı. Güzel bir sohbet gerçekleştirdik.”

 

DHA

12:57
 // Rasim DUMAN
Hani cok guzel bir vecize vardir :"Nush ile uslanmayani, etmeli tekdir / Tekdir ile uslanmayanin hakki, kotektir." Vali beyimiz hiyerarsiyi ihlal etmis, "direkt dalmis"! Ogrencilerin onunde bir ogretmeni tahkir, tekdir ve istiskal etmek, kimsenin ne hakki, ne de haddidir. O ogretmenin koluna girip makamina goturseydi, bir cay ikram edip hal-hatir sorduktan sonra, mulayemet ve hilm ile"ogrencilerinin karsisinda dis gorunusune biraz daha dikkat etmesini" tavsiye ve telkin etseydi,yani "nush" (nasihat) safhasini gerceklestirse idi, belki de adamcagiz utanip mahcup olacak ve halini duzeltecekti... Yazik oldu,ayip oldu, gunah oldu. Bu hadise bari bundan sonra cumle umeramiza ve hatta patronlarimiza ibret olsun....
09 Nisan 2015 12:57
08:57
 // osman kayacan
konusma vali....yillarin tecrübesine ne oldu? Tutanak tutturursun, dosyasini incelettirirsin, son yillarin sinif perfomansina bakarsin, ögrencileri dinlersin, velileri dinlersin, medyadan istifade edersin ve geregi yapilir! Ögrencilerin karsisinda ögretmeni elestiremessin, elestirmemelisin! Yillarin valisi ya, lütfen....biraz uyanik olalim!...
09 Nisan 2015 08:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler