YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalman: İlker Paşa iyi bilir
Yalman: İlker Paşa iyi bilir
03 Şubat 2010 09:20
Kara Kuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman'dan ilginç çıkış...

Balyoz Darbe Planı ile ilgili tartışmalar sürerken Balyoz’un 1. Ordu’da tartışıldığı dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman’dan ilginç bir çıkış geldi.

Ergenekon soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla yaklaşık 10 saat ifade veren Aytaç Yalman, Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök’ün “Muhatap dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı’dır” sözlerine cevap verirken, Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’a göndermeler yaptı.

BAŞBUĞ KONUYU YAKİNEN BİLİYOR

Aytaç Yalman Hürriyet’e yaptığı açıklamada Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’a ilginç bir gönderme yaptı. Yalman “Evet dönemin komutanı benim. Muhatap da benim. Olayları izliyorum. Dönemin Genelkurmay Başkanı, olayın esas muhatabının ben olduğumu söyledi. Hilmi Paşa haklıdır, o dönemde Kara Kuvvetleri Komutanı ben olduğuma göre muhatap da benim. O dönemde İlker Paşa da (Başbuğ) benim kurmay başkanımdı. O nedenle o da konuyu zaten yakından bilir”

SORUŞTURMA SONUCUNU BEKLİYOR

“Bu aşamada konuşmayı doğru bulmuyorum” diyen Yalman gerekçelerini de şöyle açıkladı: Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın bu konuyu araştırdığını, çalışma tamamlanıca sonuçların kamuoyuna açıklanacağını söyledi. Ben bu açıklamayı bekliyorum. Genelkurmay kurumuna saygımdan dolayı bunu yapıyorum. Açıklama yapılana kadar konuşmayacağım. Açıklamadan sonra gerekirse konuşurum.”
Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler