YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın'ın yerine Aygün...
ODA TV'nin sahibi Soner Yalçın'ın Halk TV'nin başına geçirmeyi düşündüğü gazeteci Hakan Aygün'ün Kılıçdaroğlu ve Baykal'la biraraya geldiği iddia edildi. Aygün Baykal'dan daha önce koyduğu vetoyu kaldırmasını istedi.
Yalçın'ın yerine Aygün...
24 Şubat 2011 / 11:36 Güncelleme: 24 Şubat 2011 / 12:17

Soner Yalçın'ın tutuklanmasından sonra CHP'nin Halk TV'sini Odatv'ye dönüştürme projesini gazeteci Hakan Aygün devraldı. Aygün önceki gün Kılıçdaroğlu ve Baykal ile ayrı ayrı görüşerek kurulacak televizyon kanalının detaylarını konuştu.

Ergenekon soruşturması çerçevesinde gözaltına alınan Odatv internet sitesinin sahibi Soner Yalçın'ın Halk TV'nin başına geçirmeyi düşündüğü gazeteci Hakan Aygün önceki gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eski CHP lideri Deniz Baykal ile bir araya geldi.

CHP'nin Halk TV'sini satın alarak Odatv ismiyle yayın yapma konusunda Kılıçdaroğlu'nu ikna eden Soner Yalçın, hisseleri elinde bulunduran Baykal'ın vetosu ile karşılaşmıştı. Kılıçdaroğlu, Yalçın tutuklanmasından sonra grup toplantısında "Soner Yalçın'a her türlü desteği vereceğiz" dedikten sonra Halk TV için Baykal ile bir araya gelmişti. 40 dakikalık görüşmede Kılıçdaroğlu, Baykal'dan Halk TV'yi Soner Yalçın ekibine devretmesini istemişti. Baykal ise kanalın 'Yeni CHP' yönetimi tarafından kullanılmasına karşı olmadığını ancak Yalçın'a devrini kabul edemeyeceğini bildirmişti.

VETOYU KALDIRMASINI İSTEDİ

Bu gelişmelerin ardından Yalçın'ın Halk TV'yi alması durumunda başına geçirmeyi düşündüğü gazeteci Hakan Aygün'ün, önceki gün CHP lideri Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiği öğrenildi. Aygün daha sonra Deniz Baykal'ı ziyaret ederek devir için koyduğu vetoyu kaldırmasını talep etti.

PROJE SEKTEYE UĞRADI

CHP'nin Halk TV'sinin yerine ikame edilmek istenen "Odatv projesi" Soner Yalçın'ın gözaltına alınması ile yarım kalmıştı. Kılıçdaroğlu, Baykal'ın, baldızı Acun Akıltopu'nun oğlu Haluk Akıltopu, eski CHP Saymanı Mahmut Yıldız ve Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen'de bulunduğu belirtilen Halk TV'nin hisselerini partinin yeni yönetimine yakın isimlere devretmemesi üzerine hizmet alımı sözleşmesini feshetmiş ve dolaylı yoldan kanalın iflas etmesine neden olmuştu. CHP'nin ihtiyaç duyduğu kanalı CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özpolat ve Soner Yalçın ortaklığında gerçekleştirmek istiyordu. Halk TV, geçen hafta ki Baykal-Kılıçdaroğlu görüşmesinin ardından müzik içerikli test yayınına başlamıştı. (Yeni Şafak)
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler