YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın'dan 'yapmayın' talimatı
Son Ergenekon operasyonunda tutuklanan OdaTV sahibi Soner Yalçın'ın gözaltına alındıktan sonra da talimat verdiği iddia edildi.
Yalçın'dan 'yapmayın' talimatı
13 Mart 2011 / 11:06 Güncelleme: 13 Mart 2011 / 11:16

Ergenekon operasyonlarının son dalgasında gözaltına alınan Şükrü Doğan Yurdakul'un ikametinde yapılan aramada Oda Tv sahibi Soner Yalçın'ın gözaltına alındıktan bazı konularda haber yapılmasını istemediği öğrenildi.

"Avukat uyarı" isimli belgede, Soner Yalçın, operasyonları haberlerinde eleştiren Oda Tv çalışanlarına deşifre olma korkusuyla şu talimatı veriyor: "Merhabalar biraz önce avukatlarla toplantı yaptık. Önümüzdeki süreçte aşağıdaki başlıklarla ve bu konuların içeriği ile ilgili haber yapmamamızı önemle rica ettiler. Balyoz, Ergenekon, Devrimci Karargah, Nedim Şener, Savcılar, Mahkemeler. Herkese iyi çalışmalar..." Yurdakul'a sorulan, "Soner Yalçın gözaltına alındıktan sonraki süreçte Ergenekon, Devrimci Karargah, Nedim Şener ve Savcılar ile ilgili haber yapılmaması yönünde karar alınmasının maksadı nedir?" sorusuna "Susma hakkımı kullanmak istiyorum" diyerek cevap vermediği öğrenildi.

Diğer yandan Yurdakul ile gazeteci O.E. arasında 25 Şubat 2011'de yaptığı ve yasal takibe takılan telefon konuşmasında, Yalçın'ın gözaltına alınmasıyla diyalogta Yurdakul, "Burada bu şekilde bir bir darbe, oradan yedi bir darbe de avukatlar bıraktı davayı" sözlerine karşılık O. E. "Niye bıraktılar" diyor.

AVUKATLARI BIRAKTI

Yurdakul ise "Bu Fehmi Bey'le... Yiğit Bey Yalçın Küçük'ün avukatlarıymışlar. Yalçın Küçük ve Soner Yalçın çelişkiye düşünce bizim için çok zor olur deyip bırakmışlar. Yalçın Küçük dün 'Görüşmediğimiz doğru değil biz hergün görüşüyoruz.' dedi. Halbuki Soner de 'İki aydır görüşmüyorum' dedi.
 

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler