YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Küçük tutuklandı
Yalçın Küçük tutuklandı
07 Mart 2011 07:10
Ergenekon davasında Yalçın Küçük dahil 5 kişi daha tutuklandı...

Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Ergenekon davası sanığı Prof. Dr. Yalçın Küçük, OdaTV çalışanları Doğan Yurdakul, Müesser Yıldız, Coşkun Musluk ve Sait Çakır sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Nöbetçi İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi İbrahim Balık'ın, Yalçın Küçük'ü örgüt yöneticiliği suçundan, diğer şüphelileri ise örgüt üyeliği suçundan tutuklanmasına karar verdiği öğrenildi.

Prof. Dr. Yalçın Küçük ile Odatv yazarı Müesser Yıldız, Doğan Yurdakul, Coşkun Musluk ve Sait Çakır'ın savcılıktaki işlemleri 16.00 sıralarında tamamlandı. Şüphelilerin, Savcı Zekeriya Öz ile Savcılar Fikret Seçen ve Hakan Karaali tarafından ifadeleri alındı.

Prof. Dr. Yalçın Küçük, Müyesser Yıldız ve Sait Çakır'ın ifadesini Zekeriya Öz, Doğan Yurdakul'un ifadesini savcı Fikret Seçen, Coşkun Musluk'un ifadesini ise Savcı Hakan Karaali aldı. Sorgularının ardından Yalçın Küçük "Ergenekon terör örgütü yöneticisi olmak", Müesser Yıldız, Doğan Yurdakul, Coşkun Musluk ve Sait Çakır da "Ergenekon terör örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. Şüpheliler, İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimi İbrahim Balık tarafından 19:00'dan itibaren yeniden sorgulanmaya başlandı. Altı buçuk saat süren sorgunun ardından Hakim Balık, saat 01:20 sıralarında kararını açıkladı. Hakim, şüphelilerden Yalçın Küçük'ün örgüt yöneticiliğinden diğer şüphelilerin ise örgüt üyeliği suçundan tutuklanmasına karar verdi. Şüpheliler Metris Cezaevine gönderildi.

YURDAKUL'UN AVUKATINDAN AÇIKLAMA
Tutuklamaların ardından basın mensuplarına Doğan Yurdakul'un sözlerinin ise neler olduğunu avukatı Tugay Topbaş açıkladı. Topbaş müvekkili Yurdakul'un kararın ardından, "Hukuk iflas etmiştir. Önemli olan kamuoyu vicdanının iflas etmemesidir. Biz kendimizi kamuoyunun vicdanına teslim ediyoruz" dediğini söyledi. Tutuklanan 5 ismin salı günü Silivri Cezaevi'ne nakledilecekleri öğrenildi. (Habertürk)

bir anı...etme bulma dünyası...
 // ibrahim çelikoğlu
Cevizkabuğu'nun entrikalarına uyan Küçük Bodrum'da koministlikten devlet meğmurluğundan atılan birisi kullanmış,altındaki mersedese tam gaz vererek üzerime gelen bu hainden kurtulamadım.Hem sağ yoldan,hem bölünmüşlüğü olan daha büyük yoldan geldiğimden vuracağını hesap edemedim.Uçtum arabasının üstüne oturdum.Oradan aynı şekilde ellerin kafamı sarmış vaziyette yere düştüm.Altı ay yürüyemedim.Motorla zorda olsa hayatımı idame ettirdim.Tamir parasın...
07 Mart 2011 09:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler