YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan: Orada çapsız, beceriksiz bazı adamlar var ve...
Star Gazetesi yazarı ve Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan CHP-Cemaat ittifakını 'statüko bloğu' olarak yorumladı ve içerideki bazı çapsız, beceriksiz kişilerin Cemaat'i uçuruma götürdüğünü söyledi...
Yalçın Akdoğan: Orada çapsız, beceriksiz bazı adamlar var ve...
14 Nisan 2014 / 08:22 Güncelleme: 14 Nisan 2014 / 17:18

Orhan Miroğlu ve Melik Yiğitel'in sorularını cevaplayan Akdoğan, CHP ve paralel çete arasındaki ittifakı yorumladı, "CHP'yle ittifak Cemaat'te kırılmalara neden olur" dedi.

Akdoğan konuyla ilgili şöyle konuştu:

İşbirliğine devam edebilirler

Burada bir statüko bloğu var. AK Parti karşıtlığı üzerine bir araya gelmişler, geçici bir uzlaşma gibi görünüyor ama bundan sonraki süreçte de bu işbirliği arayışını devam ettireceklerini düşünebiliriz.

Tabi, bu statüko bloğu, aynı yöntemleri, aynı anlayışı devam ettirirlerse, aynı sonucu alacaklardır, yine hep beraber hezimete uğrayacaklardır.

İttifak ters tepti

Bir araya gelmeleri, onların durumunu daha iyiye götürmedi, daha kötüye götürdü. Tapeler, illegal dinlemeler... Kirli bir ittifak vardı, bu ters tepti.

Yaşanan krizin tam olarak farkında değiller

Bu partiler zaten tek tek kimlik krizi yaşıyorlar. Kendilerini dönüştüremediler, yenileyemediler. Bunların bir araya gelmesi, bu kimlik krizini daha da derinleştirdi. Ama onlar yaşanan krizin tam farkında değiller. Şu anda bir şekilde durumu idare ediyorlar.

Bu durumun kendi içlerinde ciddi tartışmalara yol açması lazım. Ama AK Parti karşıtlığı bir motivasyon üretiyor. Ve birçok şeyi erteliyorlar, örtüyorlar. Bu bir yerde patlak verir.

Kılıçdaroğlu iki kişiye bel bağladı

Sayın Kılıçdaroğlu iki kişiye bel bağladı. Biri CHP'nin başına geçmek istiyor, diğeri MHP'nin başına geçmek istiyor. İkisine yatırım yaptı, ikisi de kaybetti. Tam bir kaybet-kaybet sarmalıdır bu. Paralel yapı da bu hüsranın parçası oldu.

30 yıldır kurdukları bina çöktü

Paralel yapı açısından güven kaybı en ağır yaradır. Bir kere güveninizi kaybettiniz mi kolay kolay geri getiremezsiniz.

Düşünün, 30 yıldır birileri bir bina kuruyor. Kurumların içine girmişler, bir yerlerde etkinlikler kazanmışlar. Bir amaçları var. Bir anda bütün o bina çöktü, bütün yapı deşifre olmaya başladı. Ortada beceriksiz birileri var demek ki. Onları uçuruma sürükleyen, deşifre olmalarına sebep olan beceriksiz birileri var demek ki.

Çapsız ve beceriksiz adamlar bu yapıyı uçuruma sürükledi

Bir güç zehirlenmesi, bir sarhoşluk yaşanmış. Biz yaparız, ederiz, herkesi deviririz, ülkeyi yönetiriz -daha önceki vesayetçi odakların anlayışı- buna kapılmışlar, kendisini strateji dehası sanan çapsız bir takım adamların, veyahut Twitter soytarılarının yaptıkları bütün bu yapıyı uçurumdan sürüklediler.

Yalçın Akdoğan, "Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi, 30 Mart öncesinde olduğu gibi paralel yapı yeni kalkışmalar deneyebilir mi" sorusuna ise "çırpındıkça batarlar" dedi.

Akdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Millet fotoğrafı çekti, hükmünü verdi. Bundan sonra çırpındıkça batarlar. Yaptıkları her şey kendilerine kaybettirir. Ne varsa zaten kullandılar, kimse itibar etmedi. Daha fazla hamle yapmaları Türkiye'ye zarar verir ve milletin daha fazla tepkisini çeker.

Erdoğan Köşk'e çıkarsa partide neler olur?

Erdoğan'ın Köşk'e çıkması durumunda AK Parti'de durumun ne olacağı yönündeki soruya ise Akdoğan, AK Parti kadrolarının çok deneyimli insanlardan oluştuğunu, hatta her birisinin muhalefet liderlerinden bile daha donanımlı olduğunu söyledi.

Akdoğan konuyla ilgili şöyle konuştu:

Bu tür spekülasyonlar üzerinden değerlendirme yapmak doğru değil. Bu siyasi hareket çok büyük ve içinde çok büyük bir kadro var. Abdullah Gül de bu siyasi hareketin içinde, Başbakan Erdoğan da.

Bu hareket çok fazla insan üretti. Gerçekten bugün 9-10 milyon üyemiz var. Diğer partilerin oyundan fazla bizim üyemiz var. AK Partisi kadrosu çok kalitelidir.

Ne olur, adam yok, bir kriz yaşanır gibi bir düşünce olmaz. AK Parti kadrolarını küçümsemek gibi bir yoruma giderse iş, doğru olmaz.

Daha sonra ne olacağı konusunu ise şimdiden değerlendirmek de Başbakan ve Cumhurbaşkanı'na karşı saygısızlık olur. Onların iradelerine gölge düşürmek anlamına gelir.

09:53
 // M.N.A.
Allah için chp kendikeri işe yaramadiklarini adam olmadıkları nı kendileri söylüyor chp de ankaraya aday olacak adam yoktuki gittiler çamur adam Mansur yavaş i getirdiler şimdide dışardan Cumhurbaşkanı adayı ariyorlar dükkanı kapatin sizde rahat edin bizde rahat bir nefes alalim...
14 Nisan 2014 09:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler