YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan cemaati açık açık suçladı!
Başbakan'ın sağ kolu Yalçın Akdoğan cemaat hakkında yaptığı açıklamaların en sertini yaptı.
Yalçın Akdoğan cemaati açık açık suçladı!
06 Aralık 2013 / 14:08 Güncelleme: 06 Aralık 2013 / 14:16

Hükümet ve cemaat arasındaki gerilimin başladığı dönemden bu yana açıklamalarında ve yazılarında cemaati uyaran Akdoğan üslubunu sertleştirdi. Cemaati açık açık statüko ittifakının yeni aktörü olmakla ve kullanılmakla suçladı.

Başbakan Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yeni Şafak gazetesine yaptığı açıklamada AK Parti'ye karşı bir oyun oynanmak istendiğini söyledi.

Her seçim öncesi statüko ittifakı tarafından bir oyun oynandığını ifade eden Akdoğan, aktör değişse de oyunun aynı olduğunun altını çizdi.

Halkın, sergilenen oyunun da, kimin mağduriyet yaşadığının da farkında olduğunu belirten Yalçın Akdoğan, 'Hiçbir güç ve odağın AK Parti'ye istikamet veya rota çizmesi mümkün değildir. AK Parti'ye sadece millet rota belirler' dedi. Bugün Gazetesi'nde çıkan fotoğraf üzerinde yapılan açıklamayı ve gündemdeki iddiaları değerlendiren Akdoğan, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Hedefe AK Parti konuldu

İrtica suçlaması kurulduğu günden itibaren AK Parti'ye yöneltilmiştir ve hedefe AK Parti konulmuştur. AK Parti, bunlarla mücadele aktördür. Bu suçlamalara maruz kalan ve toplumun bütün kesimlerinin, cemaatlerine karşı yapılanlara da göğsünü geren, bununla mücadele eden ve ortadan kaldıran aktördür AK Parti.

Bilgi kırıntılarıyla bir senaryo inşa edilmeye, üretilmeye çalışılıyor. Burada 'şu bilgi doğru mu yanlış mı' demenin bir anlamı yok. Burada bazı bilgi kırıntıları kullanılarak, bir senaryo kapsamında AK Parti'ye yönelik bir imaj oluşturulmaya çalışılıyor.

Halk dışındaki güç rota çizemez

Bu gerçek değildir ve kabul edilebilir bir imaj değildir. Toplumun geniş kesimleri de bunu kabul etmez. Ayrıca bu yaklaşım 'Gayretullah'a da dokunur. Nitekim dün verilen gazete ilanında toplumun geniş bir kesimini temsil eden STK'ların ve cemaatlerin de AK Parti'ye destek veren açıklamalarını gördük.

Toplum bugüne kadar AK Parti'ye hep sahip çıkmıştır. Halk iktidarına destek olarak, sahip çıkarak onun yanında olmuştur, olmaya da devam ediyor. Hiçbir güç ve odağın AK Parti'ye istikamet veya rota çizmesi mümkün değildir. AK Parti'ye sadece millet rota belirler.

Aktör değişti oyun aynı oyun

Bu tür karalamalara ve dayatmalara karşı milletimiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da AK Parti'nin yanında olacaktır. Oynanmak istenen oyun yeni bir oyun değil. Oyunun muhtevası değişiyor, aktörleri değişiyor ama oyun aynı oyun. Her seçim öncesinde bir statüko ittifakı olduğunu ve bir oyun oynanmak istendiğini görüyoruz. Bu seçimden önce de benzer bir oyun oynanıyor. Aktör değişse de oyun değişmedi.

Bugün Gazetesi'nin fotoğrafı montajlaması

Bugün Gazetesi'nde çıkan fotoğrafın o şekilde kullanılması ya gazetecilik bilmemektir veya açıktan terbiyesizlik yapmak demektir. O fotoğrafın bu şekilde kullanılmasının başka bir izahı yoktur. Gazetecilik açısından esas haber değeri taşıyan fotoğraf, Başbakanın adayın elini kaldırdığı fotoğraftır. Bir fotoğrafı el ele tutuşmuş gibi göstererek vermenin değeri bulunmamaktadır. Gazeteciliği bilen bir kimse bu şekilde verilen bir resmin haber değeri taşımadığını bilir.

Açıklamaları terbiyesizlik

Aday tanıtım esnasında çekilen bir fotoğrafın dekupe yapılarak diğer kişilerin kesilmesi ve bir anlam yüklenerek öne çıkarılması kabul edilecek bir durum değildir. Eğer yeriniz küçükse ve o fotoğrafı verecekseniz iki kişinin eli havadayken verirsiniz. Diğer gazeteler de bu şekilde vermiştir. Fotoğrafın bu şekilde kullanılması kabul edilemezken yaptıkları açıklama daha büyük bir terbiyesizliktir.

Özür yerine hakaret ettiler

Yapılan açıklama daha büyük bir pişkinlik örneğidir. Özür dilemek yerine kalkıp hakaret savurmaları yeniden terbiyesizlik yapılmasıdır. Yaptıkları iş çirkindi, bu haberin ardından yaptıkları açıklama ise daha çirkin oldu. Bu açıklamayla birlikte daha büyük bir pişkinlik içine girdikleri görüldü. Ve bunun da tasvip edilebilir bir yanı bulunmamaktadır.

MGK belgesini 9 yıl ambalajlayıp farklı algı oluşturdular

Dokuz-on yıl sonra MGK belgesinin gündeme getirilmesinin hakikatle bağdaşır bir yanı yoktur. Toplumun bütün kesimleri kimin mağdur olduğunu, sıkıntı çektiğini görmüştür. AK Parti, bu sıkıntıların önüne geçti. Bir belgeyi dokuz yıl sonra bağlamından kopararak, farklı bir şekilde ambalajlayarak bir algı oluşturmak istiyorlar. Bir algı oyunu oynanıyor.

2004'teki MGK kararı ile daha sonra gündeme getirilen iddiaların birbiriyle hiçbir alakası da bulunmamaktadır. 2004 MGK kararları üzerine hükümet hiçbir uygulama yapmamış, hiçbir eylem planı hazırlamamıştır.

Hiçbir adım atmayarak bu kararları da boşa çıkarmıştır. BUTKK'nın yaptığı bazı yazışmaların 2004 MGK kararlarıyla en ufak bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu yazışmalar yüzünden de toplumun hiçbir kesimi sıkıntı yaşamamıştır. Yaşanmamasını da sağlayan AK Parti iktidarıdır.

03:02
 // Oktay E
Sayın Danisman bana öyle geliyorki sayın başbakanımızın yanına yerleştirilmiş onun huyunu suyunu bilen özel eğitimlerden gecmis bir insan olduğunuz onun gözünden kaçıyor olabilir ama benim gözümden kaçmıyor bugüne kadar yaptıklarınız ak partiyi ve sayın basbakani bitirme politikalarından en sinsi ve en başarılı olanıdır sayın başbakanın etrafını sararak onu tecvid ettiniz ve en yakinlariyla arasını actınız onu yanlizlastirdiniz ve herkesin hain olduğu korkusunu vererek onu kendinize mahkum ettiniz önce sayın Gül sonra sayın Arinc şimdide hoca efendi sayın başbakanımızın Biran önce sizin gibileri tespit ederek aslına (gercek dostlarına ) onu bugüne ve bu davayı bugüne getiren insanlara geç olmadan dönmesini ve artık gercekleri görmesini temenni ediyorum...
07 Aralık 2013 03:02
15:25
 // Oktay D
Sn Başdanisman sanki ortalığın hemen hemen her konuda surekli tartışılmalı kalması için özel bir caba sarfettiğinin bilmem farkında mısınız ?Hakli oldugu konuda bile üslubu çok kavgacı ve kırıcı!Bu adam nerden Basdanisman oldu bilen var mı?...
06 Aralık 2013 15:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler