YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Akdoğan: Bundan sonra masanın bacağını bulursunuz
Çözüm sürecinde koordinasyon görevini üstlenen Yalçın Akdoğan, yeniden masaya dönülmesi çağrılarına "Böyle bir örgüt bundan sonra bulsa bulsa masanın bacağını bulur" diyerek cevap verdi.
Yalçın Akdoğan: Bundan sonra masanın bacağını bulursunuz
31 Ağustos 2016 / 20:54 Güncelleme: 31 Ağustos 2016 / 20:54

Çözüm sürecinde koordinasyon görevini üstlenen eski Başbakan Yardımcısı Akdoğan, AK Parti İstanbul Milletvekili Yalçın Akdoğan, yeniden masaya dönülmesi yönündeki çağrılara ilişkin olarak "Masa falan yok kardeşim, her türlü çözüm girişimini patlattığı bombalarla havaya uçuran, her türlü görüşmeyi silah dayatmasıyla rayından çıkaran gözünü kan bürümüş bir anlayışla neyi görüşeceksiniz?" dedi.

2015'teki Dolmabahçe deklarasyonunu okuyan heyet içinde de yer alan Akdoğan, Star gazetesindeki yazısında "İster tek yol silah diyen bir terörist örgüt olarak bakılsın, ister küresel güçlerin maşası ve piyonu olan bir taşeron örgüt olarak... Böyle bir örgüt bundan sonra bulsa bulsa masanın bacağını bulur" ifadelerine yer verdi.

İşte Akdoğan'ın o yazısı;

"BİRİLERİ GÖRÜŞMELER TEKRAR BAŞLASIN DİYOR YA..."

Armudun sapı üzümün çöpü derken geriye masanın bacağı kaldı.

Ne masası mı?

Hani birileri masaya dönülsün, görüşmeler tekrar başlasın diyor ya, o masa...

Masa falan yok kardeşim, her türlü çözüm girişimini patlattığı bombalarla havaya uçuran, her türlü görüşmeyi silah dayatmasıyla rayından çıkaran gözünü kan bürümüş bir anlayışla neyi görüşeceksiniz?

Demokrasilerde görüşme ve diyalog ne kadar değerliyse kan, silah, terör, şiddet o kadar kötüdür.

"HER SÖZÜ TERÖR ATEŞİYLE YAKIP YOK EDERSENİZ..."

Eğer siz görüşme ile dayatmayı ve şantaj ilişkisini birbirine karıştırıp her sözü terör ateşiyle yakıp yok ederseniz muhataplık vasfı falan bulamazsınız.

Terörden 40 yıldır büyük acılar çeken Türkiye, AK Parti iktidarıyla birlikte ezberleri bozacak, tabuları yıkacak şekilde çok boyutlu politikalar izledi.

Bir yandan sessiz devrim denilen reformlarla sosyal restorasyonu sağlamaya çalışırken diğer yandan terör belasından kurtulmak için etkin güvenlik politikalarından görüşmeye kadar birçok yolu devreye koydu. AK Parti hükümetleri, dönemin ruhuna uygun olarak hareket etti ve kendi sorununu kendi iradesiyle çözmek için farklı inisiyatifler geliştirdi ama küresel güçler enstrüman olarak kullandıkları terörün bölgesel denklemden çıkmaması için her yola başvurdu.

 // Ömer
sn.Güneş israil hariç demeliydiniz....
01 Eylül 2016 06:56
 // Ahmet güneş
Kimseyle.masaya oturulmasin ister abd ister ing ister rus kimseyle oturulmasin inceldiği yerden kopsun....
31 Ağustos 2016 23:52
?
 // Ömer
sn.Akdoğan Wan münit'çiler grubu sn Aktar gibi sizide mahçup edebilirler dikkat.çünkü bunlar israilseviciliklerini tescillediler. Yaşamım boyunca ifade ve düşüncelerine demokratik bir yaklaşım ile ittiraz veya katılma ile yıllardır aile resiliği yaptığım 9 kişilik ailemin tüm fertlerine menfi oy kullanmaları konusunda yemin ettireceğim. çünkü birilerinin bizlerin kutsal değer ve milli hassasiyetlerimiz ile bizleri aldattığına somut söylem-eylemlerine şahit olmaktayız....
31 Ağustos 2016 Çarşamba 22:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler