YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalanda karakter sınırı yok! Bu oyuna gelmeyin...
Artan terör olaylarıyla beraber, PKK'nın propaganda savaşı da sosyal medyada devam ediyor, hem de kirli yalanlar üzerinden...
Yalanda karakter sınırı yok! Bu oyuna gelmeyin...
11 Eylül 2015 / 11:48 Güncelleme: 11 Eylül 2015 / 12:07

Çözüm Süreci'ni bitiren PKK, başta Cizre olmak üzere seçtiği bölgelerde halk ayaklanması çıkarmaya çalışarak, silahlı mücadeleyi şehirlere taşımanın peşinde.

SİLAHIN YANINDA, MEDYA PROPAGANDASI DA YAPIYORLAR

Cizre'de 6 gündür özel harekat polislerinin sürdürdüğü operasyonlar kapsamında sokağa çıkma yasağı var. Kenti silahla yönetmeye çalışan PKK, özel harekat polisleriyle çatışıyor. Bir yandan da ürettiği terörürün propaganda ayağını, medyada çalışan bazı kişiler üzerinden yürütmeye çalışıyor.

s1-006.jpg

GEZİ'DEKİ KİRLİ YALANLARIN AYNISI

Bir dönem Gezi olaylarında da görülen ve yalan yanlış bilgilerle sosyal medya üzerinden propaganda yapanlar bugün PKK için devrede. Terör örgütünün "Cizre'de halk katliama uğruyor" yalanına paralel olarak, başka bir yerde başka  bir zaman çekilmiş fotoğraflar üzerinden kirli bir yalan makinesi işletiliyor.

Bunlardan biri de dün akşam Twitter üzerinden servis edildi. Erdoğan'ın, Başbakan olduğu yıllarda Van mitingi için minarelere çıkan keskin nişancıların fotoğrafları, "Cizre'de keskin nişancılar halka ateş açıyor" yalanları için yeniden servis edildi.

rs1-440.jpg

YALANA ALET OLMAYIN, FOTOĞRAFIN ORJİNALİNİ KENDİNİZ BULUN

PKK'nın bu yalanlarına alet olmamanın bir yolu var. Sosyal medyayı kullanırken, önünüze düşen bir fotoğrafı images.google.com'da aratın. Söz konusu fotoğrafın nerede ve ne zaman çekildiği anında karşınıza geliyor.

rs2-126.jpg

 // 1
Kaldıki günümüzde ezan minarede okunmuyor....
11 Eylül 2015 16:10
yalancıyı
 // Keşanlı
Anlayın DİN ile ne kadar alakalı olmadığını"namaz okunmuyor" diyor. Namaz okunmaz kılınır Ezan okunur. Bu şimdi abdest almayıda bilmez, abdestsiz namaz kılmanın haram olduğunuda. ...
11 Eylül 2015 Cuma 13:51
amaç
 // ardahanlı
Adan okunanaın namaz değil ezan olacağını daha bilmiyor sen önce minareden okunanın ezan olduğunu namazın kılındığını öğren tabii derdi namaz olmayanın namazın ne olduğunu nereden bilecek ki arkadaş sen derdin namaz olduğunu mu sandın amaç karalamak.......
11 Eylül 2015 Cuma 12:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler