YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yahudi işadamından şok iddia!
Yahudi işadamından şok iddia!
30 Ocak 2014 00:30
Yahudi işadamı David Kazado, İstanbul'da sinagoglara düzenlenen saldırının önceden bilindiğini iddia etti.

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki ’60 Dakika’ programına Yahudi asıllı işadamı Doğan Kasadolu (David Kazado) konuk oldu. Öldürülen ünlü işadamı Üzeyir Garih’in de yakın dostu olan David Kazado programda çok çarpıcı iddialarda bulundu.

İşadamı İshak Alaton'un "Lüzumsuz Adam" kitabında bahsettiği Musevi işadamı David Kazado “Türk Musevi Cemaati Başkanlığı’nı tanımıyorum. Böyle bir başkanlık yok ki, biri çıkmış ben başkanım diyor; arkadaşım seni kim seçmiş. Bu tamamen uydurma bir şeydir.” Diye konuştu.

“Mavi Marmara'da İsrail devlet terörü uyguladı”

Mavi Marmara Baskınına da değinen Kazado; “Bu olayda İsrail terör suçu işlemiştir. İsrail askerlerinin kendilerine emir veren Genelkurmay Başkanlarını dava etmeleri gerekir. Arkadaşlarımızın orada şehit edilmesi büyük bir skandaldır. Ben bunu bir Yahudi olarak protesto ediyorum. Özür dilemekle olmaz, önce öldür sonra özür dile bu olmaz.”dedi.

“Sinagoglara saldırılar olacağını ben de biliyordum. Uyardım gereken yapılmadı”

2003 Yılında İstanbul’da gerçekleşen terör saldırıları ile ilgili de çok çarpıcı iddialarda bulunan Kazado; “Musevi cemaati lideri Genelkurmay’a gidip bir üst düzey komutanla görüştü. Ondan sonra Sinagog’larda patlamalar olmaya başladı. Şimdi ben merak ediyorum o görüşmede neler konuşuldu? Saldırı olacağını Musevi cemaatinin önde gelen bir kaç ismi önceden biliyordu. Benim de bilgim vardı ancak uyarılarım dikkate alınmadı..” şeklinde konuştu..

“Üzeyir Garih cinayeti ile ilgili dosya da savcı Muammer Akkaş'taydı ve hiç bir ilerleme olmadı”

İşadamı Üzeyir Garih Cinayetine de değinen Kazado “Üzeyir Garih benim yakın dostumdu. 2009 yılında Savcı Muammer Akkaş’a gidip ifade verdim. Benim ifadem üzerine soruşturma yeniden açıldı.Ancak 5 yılda hiçbir gelişme olmadı.” dedi…

 

STAR

00:41
 // HANGİSİ YAHUDİ
İkisi de cemaat reisi. Biri otorite diyor, diğeri devlet terörü. Ne iş?...
30 Ocak 2014 00:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler