YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağışlı hava ne kadar sürecek?
Türkiye'nin büyük bir bölümünde kuvvetli yağışlar etkisini sürdürecek. İşte il il hava tahmin raporu...
Yağışlı hava ne kadar sürecek?
15 Ekim 2010 / 12:01 Güncelleme: 15 Ekim 2010 / 12:02

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinde görülecek yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey Ege Kıyıları, Batı Karadeniz kıyıları, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Antalya, Kahramanmaraş, Niğde ve Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklıklar, batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, kuzeydoğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacak.

Rüzgar genellikle batı ve güneybatı (Lodos), Marmara'nın batısında doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

Yağışların, Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey Ege Kıyıları, Batı Karadeniz kıyıları, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Antalya, Kahramanmaraş, Niğde ve Adana'nın kuzey ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (sel, su baskını, heyelan vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İstanbul: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor 18 derece.

Ankara: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 20 derece.

İzmir: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğleden sonra kuvvetli olması bekleniyor 20 derece.

Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor 26 derece.

Samsun: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı 22 derece.

Erzurum: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor 13 derece.

Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23 derece.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Marmara: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bölgenin güney ve doğusunda kuvvetli olması bekleniyor.

Ege: Çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğleden sonra Kuzey Ege Kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

Akdeniz: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde, öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş ile Adana'nın kuzeyinde kuvvetli olması bekleniyor.

İç Anadolu: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Niğde, Sivas ve Kayseri çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Batı Karadeniz: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde Artvin, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve batısında kuvvetli olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı ile Batman ve Siirt çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler