YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağışlı hava geliyor!
Yağmur ne zaman etkisini artıracak, hangi illerde etkili olacak? İşte meteoroloji'den uyarı...
Yağışlı hava geliyor!
28 Eylül 2011 / 07:31 Güncelleme: 28 Eylül 2011 / 07:33

Meteoroloji'nin tahminlerine göre; Perşembe gününden itibaren tüm yurt yeni bir yağışlı havanın etkisi altına giriyor...

Haftasonu durum ne?
Yağışlar haftasonu da etkili olacak ancak hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Son değerlendirmelere göre;
Doğu Anadolu'nun güneydoğusu (Muş, Ağrı, Van, Bitlis, Şırnak, Hakkari), Güney Doğu Anadolu ile Hatay, K.Maraş, Osmaniye ve Hopa çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar;
Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

MARMARA DENİZİ'NDE 20 GEMİ BEKLETİLİYOR!

Marmara Denizi'nde iki gündür etkili olan poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Dün boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden 9 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker, saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan şiddetli poyraz nedeniyle yollarına devam edemedi, rotalarını Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sahillerine çevirip demirledi.

Bugün de yollarına devam edemeyen 11 geminin demirlediği, toplam 20 geminin Şarköy'de beklediği bildirildi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, poyraz Marmara Denizi'nde yarın da etkili olacak.

Poyraz nedeniyle dalga boyunun 3 metreyi aşacağını bildiren yetkililer, perşembe günü poyrazın etkisinin azalacağını belirtti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler