YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağışlar kesilmiyor,batıda sağanak yağış var
Hafta sonunda hava nasıl, sıcaklıklar yağış görülen yerlerde 3-4 derece azalacak
Yağışlar kesilmiyor,batıda sağanak yağış var
01 Mayıs 2009 / 22:33 Güncelleme: 01 Mayıs 2009 / 00:00

Hafta sonunda hava nasıl?
Bugün batıda yeniden sağanak yağmur var. Sıcaklıklar yağış görülen yerlerde 3-4 derece azalsada, çok fazla değişiklik yok. Bölge bölge hava durumu ve yağış beklenen iller:   


Türkiye'de yağışlar kesilmiyor, mayısın ilk haftası da devam edecek, sıcaklıklar yağış görülen yerlerde 3-4 derece azalsada, çok fazla değişiklik yok. Bugün batıda yeniden sağanak yağmur var.


İstanbul bugün sağanak yağmurlu, ancak öğleden sonra etkisi ve kuvveti daha fazla olacak.


Ankara'ya yağmur akşama doğru gidecek.


İzmir de güne yağmurla başladı.


Bursa öğle yağmurlu, adana'da ise yağmur bir ara görülecek.


İstanbul 15, Ankara17, İzmir 19, Bursa 17, Adana 23 derece.


BÖLGE BÖLGE DURUM


Marmara'da sağanak yağmur var. Önce Trakya ve Çanakkale’de başlayan yağmur, öğleye kadar birçok kenti etkisi altına alacak. Öğleden sonra yağmur kuvvetli yağacağından dikkatli olunmalı. Yarın da hafif yağmur olacak. Sıcaklık 15 dereceye doğru iniyor.


İç Anadolu'da öğleden önce fazla bir yağış yok, rüzgarda hafif, ancak öğleden sonra yağmur hafif olarak başlayacak ve cumartesi günü sağanak şeklinde sürecek. Sıcaklık 19 dereceye yakın.


Ege’de bu dört gün lodos eseceğinden hava hep bulutlu, aralıklarla yağmur olacak. Bugün ve pazartesi günü yağmur daha kuvvetli yağacak. Sıcaklık ise çok düşmüyor, ortalama 15-19 derece.


Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da güneş var ama, bugünlerde kıyıdan uzaklaştıkça hafif yağmurlarda olacak, hava sıcak. Gaziantep çevreleri de biraz bulutlanıyor, Antalya ve Diyarbakır 23 derece.


Doğu Anadolu'nun güneyinde hava açık, Erzurum, Kars arasında ise daha kapalı ve yağmur geçişleri de var. Sıcaklık gündüz Malatya'da 23 dereceye kadar çıkıyor ancak gece sıcaklığı bölgede 2 ila 5 derece civarında.


Karadeniz’de gündüz saatlerinde batısında görülecek zayıf yağmur haricinde, yağış beklenmiyor. Ancak bu akşam ve yarın cumartesi günü bölgede sağanak yağmur olacak ve sıcaklık düşücek. Bugün Bolu 17, Trabzon 16 derece. Haber7


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler