YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yağışlar geri dönüyor...
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yağışler konusunda uyardı...
Yağışlar geri dönüyor...
18 Mayıs 2011 / 10:29 Güncelleme: 18 Mayıs 2011 / 10:33

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Marmara'nın güneyi, İç Ege, Göller Yöresi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Edirne, Sivas, Kayseri, Niğde, Karaman, Tokat ve Gümüşhane çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 Rüzgar genellikle güney ve doğu, ülkenin güneydoğusu ile kuzey kesimlerde kuzey yönlerden hafif arasıra orta, yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerine çıkarken, yurdun büyük bölümünde yarından itibaren bahar mevsimine uygun sağanak yağış geçişleri görülecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgiye göre, geçen hafta sonuna kadar kuzey, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin oldukça altında seyreden hava sıcaklığı, hafta başından itibaren mevsim normallerine ulaştı.

Beklenen artışlarla birlikte hava sıcaklığının özellikle iç bölgelerde, yer yer mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerine çıkması bekleniyor.

Isınmaya bağlı olarak bu gece ve yarın, Afyon, Uşak, Kütahya, Denizli illerini kapsayan İç Ege'de, Isparta, Burdur'u kapsayan Göller Yöresi'nde, Bolu, Karabük, Kastamonu, Erzurum, Kars ile Ardahan çevrelerinde kısa süreli yağışlar dışında hava yurt genelinde güneşli ve sıcak olacak.

Yarından itibaren hafta boyunca yurdun büyük bölümünde bahar mevsimine uygun sağanak yağış geçişleri görülecek. Bu yağışlar, hafta sonuna kadar kuzey ve iç bölgelerde aralıklarla devam edecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler