YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ya babası ya çocuğu! Genç kadının son seçimi
Kocasının kardeşleri katliama katılınca genç kadın arada kaldı
Ya babası ya çocuğu! Genç kadının son seçimi
07 Mayıs 2009 / 08:37 Güncelleme: 07 Mayıs 2009 / 00:00

Mardin Mazıdağı ilçesi Bilge köyünde 44 kişinin yaşamını yitirdiği katliamın ardından yaşananlar yürekleri burktu.

Saldırganların yakınları için tahliye kararı alınırken eşinin kardeşi saldırganlar arasında yer alan gelin, babasıyla 1.5 yaşındaki çocuğu arasında seçim yapmak zorunda kaldı...


Nişan evindeki katliama altı kardeşi katılan Şükrü Çelebi'nin eşi Asuman Çelebi'nin annesi ve 4 kardeşinin de olayda can verdiği öğrenildi. Saldırgan yakınlarının tahliyesi sırasında mağdur olan aileden Ramazan Çelebi'nin kızı Asuman Çelebi(21) bir buçuk yaşındaki oğluyla birlikte Jandarma'ya başvurarak gitmek istemediğini söyledi. Baba Ramazan Çelebi yetkililere "Öz teyzesini vuran kişinin gelinlerini de vurmayacağının garantisi yok. Çocuğumu onlara bırakamam. Lütfen gitmesine izin vermeyin." dedi.


Sen kal torunum gitsin


Bunun üzerine durumu değerlendiren yetkililer, Asuman Çelebi ve çocuğunun eşinden ayrılarak köyde kalmasına izin verdi. Ancak bir süre sonra hamile olduğu da bildirilen Asuman Çelebi'nin 1.5 yaşındaki çocuğu dede Ramazan Çelebi tarafından kabul edilmedi. Dede Ramazan Çelebi, "Kızım ben sana ve karnındaki bebeğine kefil olabilirim. Ancak 1.5 yaşındaki torunumu da getirirsen onun öldürülmeyeceğine kefil olamam. O yüzden onu babasıyla gönder" diye kızı Asuman’a telkinde bulundu.


Komutanı da ağlattı


Genç kadının 15 yaşındaki erkek kardeşi Aziz Çelebi de araya girerek, "Eğer kocanla gidersen seni ve yeğenimi düşman kabul eder öldürürüm" tehdidinde bulundu. Bu diyalogların yaşandığı sırada jandarma komutanı, sosyal hizmetler il müdürlüğü yetkilileri ve köylüler göz yaşlarını tutamadı. Babası ve çocuğu arasında tercih yapmak zorunda kalan Asuman Çelebi'nin durumunun bugün tekrar ele alınmasına karar verildi. Asuman Çelebi'nin psikologlar eşliğinde karar vereceği belirtildi.


Katliam 35 çocuğu hem yetim hem öksüz bıraktı     DETAY

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler