YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Washington Times'ta dikkat çeken yazı: Gülen'i verelim...
Kolombiya Üniversitesi Profesörü Abraham Wagner, Washington Times'ta kaleme aldığı makalede, "Fetullah Gülen’in iadesi, diplomatik krizin gölgesinde kalmamalı. Türkiye’ye gitsin ve yaptıklarının hesabını adalete versin" ifadelerini kullandı.
Washington Times'ta dikkat çeken yazı: Gülen'i verelim...
20 Ekim 2017 / 09:52 Güncelleme: 20 Ekim 2017 / 10:13

ABD'de Kolombiya Üniversitesi'nin öğretim üyesi Prof. Abraham Wagner, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye giderek yaptıklarının bedelini ödemesi ve adalete hesap vermesi gerektiğini vurguladı. Hukuk Fakültesi Terörizm Araştırmaları Merkezi'nde görev yapan Wagner, Washington Times gazetesinde "Fetullah Gülen: Dindar bir Müslüman mı, radikal bir İslamcı mı?" başlıklı bir makale kaleme aldı.

ŞEYTANİ GÜNDEMLİ BİR RADİKAL

Türkiye ile ABD arasındaki vize gerginliğiyle FETÖ liderinin yeniden gündeme geldiğini ifade eden Wagner, Gülen'in sicilinin incelenmesi ve konunun diplomatik krizin gölgesinde kalmaması gerektiğini vurguladı.

Kendine ait sitelerde "adanmış dindar bir Müslüman" olarak nitelendirilen Gülen'in, WikiLeaks tarafından ortaya çıkarılan ABD Dışişleri Bakanlığı maillerine göre, 2003'ten bu yana yakından izlendiğini ve "ılımlı mesajlarında, şeytani ve radikal gündemini gizleyen radikal bir İslamcı" olarak tanımlandığını hatırlattı.

OKULLARINDAKİ YOLSUZLUKLAR

Gülen'in Amerikan vergi mükelliflerinin ödediği yüz milyonlarca dolarla ABD'de işlettiği çok sayıda charter (sözleşmeli) okulu finanse ettiğini anımsatan Wagner, yasa dışı mali faaliyetler ve üçkâğıtçılıkla suçlanan bu okulların federal soruştma konusu olmadığına değindi.

Türkiye'nin 15 Temmuz darbe girişimini planladığına dair sağlam kanıtlar sunarak Gülen'in iadesini istediğini hatırlatan Wagner, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı emekli Korgeneral Michael Flynn'in şu sözlerini de aktardı: "İstihbarat uzmanlarına göre, molla Gülen'in tüm açıklamalarında terör damgası bulunuyor.

Gülen'in geniş küresel ağı daha çok uyumakta olan bir terör ağı tanımına uyuyor. Türkiye'nin bakış açısına göre, Washington bu ülkenin Usama bin Ladin'ini barındırıyor."

TRUMP, DELİLLERİ CİDDİYE ALMALI

Trump yönetiminin,FBI ve diğer güvenlik birimleri ile Türkiye'nin bu "hain adam" hakkında topladığı kanıtları ciddiye alması gerektiğini kaydeden Wagner, "Gülen'in iadesi, Türkiye'nin ABD'nin vazgeçilmez bir dostu ve müttefiki, dünyanın da çok hassas bir bölgesindeki NATO üyesi olduğu dikkate alınarak değerlendirilmeli. Fetullah Gülen, artık memleketine giderek yaptıklarının bedelini ödemeli" dedi.

UYUYAN BİR TERÖR AĞI

Wagner, "İstihbarat uzmanlarına göre Gülen'in geniş küresel ağı, uyuyan terör ağı tanımına uyuyor. İade konusunda Türkiye'nin özel konumu göz önünde bulundurulmalı" dedi.

 

AA

niye bu eziklik. bakın bizi gene anladılar.
 // hursit dilaver
bu, iyi polis kötü polis yazıları çıkınca, bizde neden manşet olur. hep bundan kaybettik.hemen başladık.BATI BİZİ ANLADI,HATASINI ANLADI,PİŞMAN demeye.. yahu bu kadar buldumcuk olmıyalım. ben 70 yıldan beri bunları yaşadım.artık bu övülmelerden midem bulanıyor.yani bu manşetlik haber mi.ya adamlar dalgasını geçiyorsa..ki elbette geçiyor....
20 Ekim 2017 Cuma 17:01
 // bascavus
Öcalandan sonra bır mikrop daha ülkemizde beslemede lim ascaksaniz öyle getirin...
20 Ekim 2017 15:15
 // Rasim DUMAN
Bu arada, basta Hursit Dilaver ustadim olmak uzere, butun kiymetli kardeslerimin Cuma'larinin mubarek olnasini diliyorum. Muhterem ustadimin dunku bir habere yazdigi yorumda, bana gonderdigi selamini da aldim, bilmukabele diyor, hurmetlerimi sunuyorum....
20 Ekim 2017 12:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler