YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vurun talimatı muhbirden mi?
Vurun talimatı muhbirden mi?
06 Nisan 2015 18:35
Emniyet’e göre saldırı organize. Otobüs takip altındaydı. F.Bahçe’ye eşlik eden muhbir, nişancıya “Geldik ateş et” talimatı verdi.

Polis, F.Bahçe’ye silahı saldırının sadece tek kişinin yapmadığı ve organize olduğu ihtimalini değerlendiriyor. Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çevik Kuvvet ve Olay Yeri İnceleme ekipleri, ateşin açıldığının sanıldığı yol kenarındaki fındık bahçesi ve çevresinde araştırmalarını sürdürürken, bölgede delil araması yaptı.

Çimenlik alanda ayak izine rastlanılamadı. Emniyet yetkilileri F.Bahçe konvoyuna eşlik eden Trabzon emniyetine bağlı bir ekip otosunun kamerasına ateş edilme anının takıldığını tespit etti. Görüntülere göre ateş karşı şeritten gelen bir araçtan açılmış. Her ihtimali değerlendiren polis olayın takipli bir pusu olduğu ihtimali üzerinde yoğunlaşıyor.

Bir kişinin yapması mümkün değil

Saldırganların, karanlıkta, yaklaşık 100 kilometre hızla giden özel bir şirkete ait otobüsün F.Bahçe kafilesini taşıdığını anlayıp hemen tüfeği hem de doğru hedefe ateşlemesi mümkün gözükmediği için organize bir işten şüpheleniliyor.

Ateş eden kişiye, otobüsü arkadan takip eden başka bir araçtan, otobüsün olay yerine gelme anı ile ilgili bilgi verilmiş olması ihtimali güçlenirken, yol üzerinde güvenlik kameraları incelemeye alındı. Yani Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsün arkasında seyir halinde olan ve otobüsün yola çıktığı Rize’den itibaren takibini sürdüren bir araç aranıyor. Fenerbahçe otobüsü geçtikten sonra takipte gözüken sivil polis ve basın mensupları ile maçı izleyip Trabzon havaalanına dönen taraftarları taşıyan araçlarla birlikte yaklaşık 200 aracın kameralara takıldığı belirlendi, bu araçların plakaları tek tek incelenmeye başlandı.

Telefon konuşmaları takipte

Emniyet, Rize'den yola çıkan kafilenin güzergahı boyunca yol hattındaki telefon trafiğinin baz istasyonu verilerine göre dökümünü de aldı. Bölgedeki görüşmeler mercek altında.

 

AKŞAM

21:09
 // Mehmet Sami
Saygideger Rasim kardesim,
Oncelikle senden ozur diliyor ve helallik istiyorum. Senin yorumuna yorum yapmistim ve sende hakli olarak cevap vermistin, o cevap sonrasi vicdan azabi hissettim ve haksizlik yaptigimi anladim. Rasim kardesim, Turkiyede olan olaylar ve yapilan propogandalardan sonra adeta gozumuz kör oldu hicbir sey goremez olduk! 14 yildir yurt disindayim ve cikis sebebim, paralel yapi ve onlarin onlardan olmayanlara yaptiklari haksizliklar ve onlarin torpili olmadan hicbir yere gelinmemesi dir! Neyse kardesim, hakkini helal et, Londra dan kardesin Mehmet...
06 Nisan 2015 21:09
19:27
 // Rasim DUMAN
Hadisenin vukuundan 24 saat oncesinden itibaren o mahaldeki telefon sinyalleri tesbit ve takip edilir ise, kisa zamanda isin cozulecegini zannediyorum. Otobus viyaduk uzerinde iken ve direkt olarak sofore ates edilmesi, otobusun viyadukten duserek azami derecede can kaybi yasanmasinin hedeflendigini ortaya koyuyor. Planli ve organize bir tesebbus oldugu kanaatindeyim....
06 Nisan 2015 19:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler