YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vural Erdoğan'a ne kadar ödeyecek
Başbakan Erdoğan yine tazminat kazandı. Bu sefer kaybeden ise MHP'li Oktay Vural oldu. Bakın Vural Erdoğan'a ne kadar ödeyecek?
Vural Erdoğan'a ne kadar ödeyecek
20 Ocak 2010 / 12:14 Güncelleme: 20 Ocak 2010 / 12:14

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel bir haber ajansına yaptığı açıklamada, ''kişilik haklarına saldırıda bulunduğu'' iddiasıyla MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural aleyhinde açtığı davada, 3 bin TL manevi tazminat kazandı.

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasına, Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile Vural'ın avukatı Merve Vural katıldı.

Avukat Cemaloğlu, daha önceki iddialarını tekrarlayarak, davanın kabulüne karar verilmesini talep etti.

Avukat Merve Vural ise davanın reddini istedi.

Yargıç Hacı Ömer Ilgın, davanın kısmen kabul edildiğini belirterek, Oktay Vural'ın, Başbakan Erdoğan'a, yasal faiziyle birlikte 3 bin TL manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Davanın dilekçesinde, Oktay Vural'ın, 9 Mart 2009 tarihinde, özel bir haber ajansına yaptığı açıklamada, ''Erdoğan'ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla tamamen gerçek dışı ithamlarda, fevkalade ağır hakaretlerde bulunduğu'' iddia edilmişti.

''Vural'ın ifadelerinin eleştiri ve ifade özgürlüğü hak ve görev sınırlarını aştığı'' ileri sürülen dilekçede, Oktay Vural'dan, yasal faiziyle birlikte 50 bin TL manevi tazminat talep edilmişti.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler