YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vizyon toplantısına katılan ünlülerden tokat gibi cevap!
Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan'ın vizyon toplantısına katıldıkları için sert eleştirilere maruz kalan ünlü isimler demokrasi dersi verdi.
Vizyon toplantısına katılan ünlülerden tokat gibi cevap!
14 Temmuz 2014 / 07:43 Güncelleme: 14 Temmuz 2014 / 07:54

Gezi eylemlerinde "Hayatıma karışma" diyerek sokaklara dökülenler, özgürlükleri çiğnedi. Kendileri gibi düşünmeyen insanların özgürlüklerine göz dikenler, yine ezberbozmadı! Bunun en çarpıcı örneği, Köşk adayı Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "cumhurbaşkanlığı vizyon toplantısında" ete kemiğe büründü. Nefret söylemi geliştiren odaklar, bu kez Erdoğan'ın vizyon belgesini açıkladığı geceye katılan sanatçıları hedef seçti. Sırf Erdoğan'ın davetine katıldıkları için Orhan Gencebay, Bülent Ersoy, Şahan Gökbakar, Hülya Koçyiğit, Zerrin Özer, Emre Altuğ, Mustafa Sandal ve daha çok sayıda ünlü isme, sosyal medya üzerinden küfür ve hakaretler yağdırdı. Haklarında linç kampanyası başlatılan sanatçılar "hain" ilan edildi. Hakaretlere maruz kalan ünlülerin cevabı ise gecikmedi. Sanatçılar, "demokrasi" vurgusu yaparak halkı kutuplaştırmaya çalışanlara önemli bir ders verdi.

Yine davet gelse seve seve giderim

Bülent Ersoy: Ben Tayyip Bey'i seviyorum. Oyum ona. Bu seçimde kesinlikle kendisini destekliyorum. Eleştiren eleştirsin. Şimdi Erdoğan'ın bir daveti olsa ilk önce seve seve ben giderim. Herkes demokrasinin değerini bilmeli.

Şahan Gökbakar: Mahalle baskısından rahatsız olanlar ne kadar kolay bir şekilde baskı söylemleri gerçekleştirebiliyor. Nefret sebebiyle gözler körleşebiliyor...

Zerrin Özer: Düne kadar Aleviyim demeye korkan cahiller. Sizin salaklığınızdan birleşemiyoruz. Aklınızı alırım küçük beyinli cahiller.

Ece Erken: İster sev, ister sevme ama herkes bu ülkenin Başbakanı'na saygı duymak zorunda. Gezi'de de yer aldım. Başbakan'a gitmem neden bu kadar dokundu?

İzzet Yıldızhan: Ülkemizin Başbakanı'nın, ülkenin geleceğine dair hedeflerini açıklayacağı bir toplantıda sanatçılar olarak bulunmamız gayet doğaldır. Biz sanatçılara verilen tepkiler, demokrasi ile asla bağdaşmamaktadır.

Vizyon Belgesi tanıtım törenine katılan ünlüler

Berdan Mardini: İlerlemeleri görmezlikten gelemeyiz. Çözüm sürecinde Kürtler'i ikinci sınıf olmaktan koruduğu için toplantıya gittim.

Berksan: Davete saygıyla iştirak ettim. Hesap sorulan yerde özgürlük yoktur.

Hande Yener: Ülkemi ilgilendiren bir sunum veya toplantıya davet edilirsem yine onur duyduğum hürriyetimle katılırım.

Alişan: Erdoğan'ı büyük abim olarak, semtimizin abisi olarak seviyorum. Ben dün de Başbakan'ın yanındaydım.

Şafak Sezer: Bana yalaka diyen profesyonel arkadaşlar, yalakalığı bana da öğretin...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler