YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vizesiz Avrupa için kritik tarih belli oldu
Vizesiz Avrupa için kritik tarih belli oldu
20 Nisan 2016 19:15
Avrupa Birliği Komisyonu, Ankara'nın 'vizesiz Avrupa' için gereken şartları yerine getirip getirmediğine 4 Mayıs'ta karar verileceğini açıkladı.

AFP'nin haberine göre; 18 Mart'ta varılan anlaşma hakkında yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Komisyon, 4 Mayıs'ta Türkiye için vize serbestisi ilerleme raporunu yayınlayacak. Ve eğer Türkiye, kalan temel ölçütleri karşılayacak gerekli tedbirleri alırsa, raporun ardından, Türkiye'nin 'vizesiz seyahat listesi'ne dâhil edilmesine yönelik kanun teklifi gelecek."

AB, Türkiye ile varılan anlaşma kapsamında, Avrupa'ya yönelik mülteci akınının durdurulması noktasında "büyük ilerleme" sağlandığını belirterek, geri kabul edilen mülteciler için şartların iyileştirilmesi konusunda Ankara'ya çağrıda bulundu.

Raporda şöyle dendi: "Türkiye'nin, uluslararası korumaya ihtiyacı olanların en çok gereksinim duyduğu desteği sağlamak için daha fazla çaba göstermesi gerekiyor."

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, dün yaptığı açıklamada, vizesiz geçiş için öne sürdükleri şartları yumuşatmayacaklarını söylemişti.

 // Gurbetçi
Ey memleketimin guzel insanı. Avrupaya gelmişsin veya gelmemişsin ne fark eder. Avrupa dediğin nedir? Burdaki benim gibi gurbetçi çocukları anlar. Hiç ama hiç bir değeri yok....
20 Nisan 2016 22:20
 // ercan
COKTAGEREK...
20 Nisan 2016 21:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler