YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Viyana'dan TEKEL işçilerine destek
Viyana'da TEKEL işçilerine destek için miting yapıldı...
Viyana'dan TEKEL işçilerine destek
12 Şubat 2010 / 14:02 Güncelleme: 12 Şubat 2010 / 14:03

Avusturya'nın başkenti Viyana'da faaliyet gösteren Türk ve Avusturyalı sendikacılar, TEKEL işçilerine destek vermek için Viyana'da gösteri yaptı.

Türkiye'nin Viyana Başkonsolosluğu önünde toplanan 60 kadar gösterici, "TEKEL işçileri ve Türkiye işçi sınıfıyla dayanışma içinde olduklarını" bildirdi.

TEKEL işçileriyle dayanışmak için hafta sonunda Türkiye'ye bir heyet gönderileceğini de belirten göstericiler, TEKEL işçilerine destek amacıyla Avusturya'da çeşitli toplantılar ve mitingler düzenleyeceklerini açıkladılar.

Viyana'daki mitinge katılan Avusturya Sol Parti temsilcisi Sonya Grusch, "Türkiye'deki TEKEL işçilerinin direnişini desteklediklerini" ifade ederek, "Avusturya'daki sendikacıların ve emekçilerin Türkiye'deki işçi hareketini örnek almaları gerektiğini" söyledi.

Avusturya Sendikalar Birliği (ÖGB) Sol blok temsilcisi Oliwer Michael Janischkait de özelleştirme sürecini Avusturya'da da yaşadıklarını belirterek, "Bu nedenle biz Türkiye'deki TEKEL işçilerini anlıyor ve destekliyoruz" dedi.

Polisin güvenlik çemberinde bir süre başkonsolosluk önünde gösteri yapan ve bildiri dağıtan göstericiler, daha sonra olaysız olarak dağıldı.

A.A.

Avrupadaki özellestirmeler
 // sait türkan
Avrupa ülkelerinde özellestirilen fabrikalardan cikartilan ve iflas ettik fabrikayi kapatiyoruz deyip iscileri isden cikaran isverenler Avrupada daha cok ,iscilerin ,tazminatlari bile ödenmiyor,ama Avrupa ülkelerinde issizlik maasi var,cocuk parasi var,ev kiralari ödeniyor,issiz insanlarin gelecekleri,cocuklari garanti altinda olduklarini biliyorlar,yani hakiki sosyal devlet var,sosyal devlet önce Halkimin yasantisi önemli diyor,insan ön pianda....
12 Şubat 2010 16:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler