YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Villaya girmek istemedi
Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Gaipoğlu olay yeri keşfi için bugün o villaya getirildi... İşte yaşananlar...
Villaya girmek istemedi
20 Ekim 2009 / 14:55 Güncelleme: 20 Ekim 2009 / 14:55

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı C.G, olayın gerçekleştiği Bahçeşehir'deki villa yaptırılan ve yaklaşık 1 saat 15 dakika süren keşfin ardından yeniden cezaevine gönderildi.

Tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevinden güvenlik nedeniyle 2 ring aracı ve çelik yelek giydirilerek Bahçeşehir 2. Etap Şelale Villaları'ndaki eve getirilen C.G, burada yaklaşık 1 saat 15 dakika kaldı.

Keşif sırasında soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları Faruk Erşen Yılmaz ile Mustafa Öztürk'ün C.G'ye cinayetle ilgili sorular sorduğu, ancak zanlının soruları yanıtsız bırakarak, susma hakkını kullandığı öğrenildi.

Savcının talimatıyla villanın önünden uzaklaştırılan basın mensupları ise evin bulunduğu sokağın dışından ve çevredeki binalardan görüntü almaya çalıştı.

İşlemlerin tamamlanmasının ardından yeniden ring aracına bindirilen C.G, tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevine gönderildi.

Zanlının avukatı Aytekin Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, yasalara göre bütün soruşturmaların gizli olduğunu, dolayısıyla soruşturmanın ayrıntısıyla ilgili bilgi veremeyeceğini söyledi.

Müvekkiline soruşturmayı yürüten savcılar tarafından çeşitli sorular yöneltildiğini ifade eden Kaya, ''Bu karma bir uygulamaydı. Hem yer gösterimi yapıldı, hem de çeşitli sorular soruldu. Müvekkilim susma hakkını kullandı. Ne sorulması gerekiyorsa soruldu. İçeride yaşananlarla birlikte müvekkilimin haleti ruhiyesi de tutanaklara geçirildi'' dedi.

Kaya, müvekkilinin olay gününü hatırlamamak için eve girmek istemediğini de bildirdi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler