YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Veysi Kaynak: Yeni bir göç dalgasına hazır olmalıyız
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Musul operasyonunun başlamasıyla birlikte Türkiye'ye yeni bir göç dalgası olabileceğini belirterek, kente AFAD merkezi kurulacağını söyledi.
Veysi Kaynak: Yeni bir göç dalgasına hazır olmalıyız
16 Ekim 2016 / 20:52 Güncelleme: 16 Ekim 2016 / 21:45

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş'a gelen Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, kentteki yatırımların görüşüldüğü toplantıya katıldı.

Vali Vahdettin Özkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un da katıldığı toplantıda konuşan Kaynak, Kahramanmaraş'a AFAD merkezi kurulacağını belirtti.

Kahramanmaraş'a yapılacak yatırımlar hakkında ilgililerle görüşmeler yaptıklarını kaydeden Kaynak şunları söyledi:  "Kahramanmaraş'taki Suriyeliler konteyner kente taşınmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Irak'ın Musul kentinde IŞİD'e karşı yapılan operasyon nedeniyle yeni bir göç dalgası ile karşılaşılabiliriz. Buna hazırlıklı olmalıyız, onun için AFAD'ın çalışmaları aralıksız devam ediyor, Türkiye'de 2'nci olarak Kahramanmaraş'a AFAD merkezi kuracaklar."

 

DHA

göç dalgası
 // Eşref Ilgaz
Ne münasebet.... Bizi Musul'a istemeyecekler... Suriye'nin göçmen bütün insanlarını aldık neredeyse... Rakam 6 milyon...Musul ne alaka...
17 Ekim 2016 00:12
muhacır
 // mustafa
bence dırek ırakın kuzeyınde kurulmalı yerlı halk kendı vatanında kalmalı surıye ornegıne benzememesı gerekır...
16 Ekim 2016 Pazar 21:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler