YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Verilemeyecek hesabımız yok"
DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, eski DSP parti meclisi üyesi Sait Kekeç'in partiden 14 kişi hakkında suç duyurusunda bulunmasına "DSP'nin verilemeyecek hesabı yoktur"şeklinde tepki gösterdi.
"Verilemeyecek hesabımız yok"
18 Temmuz 2011 / 16:35 Güncelleme: 18 Temmuz 2011 / 16:43

DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi, Türk siyasetinde dürüstlüğün sembolü olan DSP'nin verilemeyecek hesabı olmadığını bildirdi.

Hasan Erçelebi, yaptığı yazılı açıklamada, eski DSP Parti Meclisi üyesi avukat Sait Kekeç'in ''fahiş fiyatla eşantiyon malzemesi alınarak partinin zarara uğratıldığı'' iddiasıyla DSP Genel Başkanı Masum Türker ve eski genel başkan Zeki Sezer'in de aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında suç duyurusunda bulunmasını eleştirdi.

Kekeç'in partiyi sıkıntıya sokmayı amaçladığını ifade eden Erçelebi, şunları kaydetti:

''Konu, 2007 yılına ait Sayın Sait Kekeç'in de parti meclisi üyesi olduğu dönemi kapsamaktadır. Sayın Kekeç'in o dönemde bu konuyla ilgili olarak parti meclisi kararlarına ve yıl sonu hesaplarına herhangi bir itirazı ve muhalefet şerhi bulunmamaktadır. Aynı zamanda bu hesaplar, 2007'deki büyük olağan kurultayımızda da görüşülmüş ve ibra edilmiştir. Sayın Kekeç, bu kurultayda da herhangi bir olumsuz görüş beyan etmemiştir. Sayın Kekeç 17 Mayıs 2009'da yapılan olağanüstü kurultayda genel başkanlığa aday olmuş ve kurultay delegelerinden sadece 2 oy almış, bunun ardından da partimize karşı husumet beslemeye başlamıştır.

Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış. Bu sözün ne kadar doğru olduğunu yaşanan gelişmeleri izledikçe bir kez daha görüyoruz. Sayın Kekeç, genel başkanlığa aday olduğu ancak seçilemediği 17 Mayıs 2009 kurultayının ve kurultay sonrasında genel sekreterlik seçimi amacıyla yapılan parti meclisi toplantısının iptali için mahkemeye müracaat etmiş ancak bu davaları kaybetmiştir. Yargıtay, partimiz lehine karar vermiştir.

Bir başka dikkati çekici nokta, Sayın Kekeç'in açıklamasına konu olan 2007 yılı hesaplarıdır. Bu hesaplar Anayasa Mahkemesince incelenerek ibra edilmiş ve Resmi Gazete'de de yayınlanmıştır. Bütün bunlar ortadayken Sayın Kekeç'in bugünkü açıklamasına anlam vermekte güçlük çekiyoruz. Acaba Sayın Kekeç'i DSP ile baş edemeyen güçler mi yönlendirmektedir  Sayın Kekeç'i kulaktan dolma bilgilere itibar etmek yerine yargı kararlarını bir kez daha okumaya ve partimize husumet beslemekten vazgeçmeye davet ediyoruz. Türk siyasetinde dürüstlüğün sembolü olan DSP'nin verilemeyecek hesabı yoktur.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler