YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vekillerin özlük haklarının artırılması kabul edilemez
Vekillerin özlük haklarının artırılması kabul edilemez
10 Mayıs 2013 14:05
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, milletvekillerinin kendi özlük haklarını artırıcı kanun çıkarmalarını 'kabul edilemez bir durum' olarak niteledi.

Kamalak, parti genel merkezinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Milletvekillerin özlük hakları ile ilgili düzenlemeye değinen Kamalak, "Biz, Türkiye'nin böylesine kritik bir dönemden geçtiği bir zamanda milletvekillerinin kendi aralarında hemen toplanıp kendi özlük haklarını artırıcı konuda kanun çıkarmalarını uygun bulmuyoruz." dedi.

Kamalak, düzenlemenin amacının gündem saptırmak olduğunu belirterek, "Bizim Meclis'ten beklediğimiz, milletvekillerinden beklediğimiz, milletin beklediği yeni anayasayı çıkarmaları, bu hususta uzlaşmalarıdır. İkincisi Türkiye'yi kana boğan terör belasını def etmek için bir araya gelip uzlaşmalarıdır. Yoksa kendi çıkarları için bir araya gelmeleri toplumumuzun, milletimizin haklı olarak göstereceği tepkiyi kendi üzerlerine çekebilir. Bu kabul edilemez bir durumdur. Biz milletimizin hissiyatına katılıyoruz." şeklinde konuştu.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler