YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vekilleri şoke eden brifing
Vekilleri şoke eden brifing
18 Ekim 2011 07:26
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in AK Parti'nin Kızılcahamam kampında terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması olan KCK ile ilgili verdiği brifing vekilleri şoke etti.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Kızılcahamam kampında terör konusunda brifing verdi.

Şahin’in özellikle KCK yapılanmasıyla ilgili sözleri vekilleri şoke etti. Birçok milletvekili, “Biz bu kadar tehlike olduğunu bilmiyorduk” dedi.

Vergi aşamasına geçildi

Bakan Şahin’in verdiği bilgiler özetle şöyle: Terör örgütünün yasamayürütme ve yargısı olan yeni örgütlenmesi KCK’dır. KCK bir üst yapıdır. Türkiye bölümüKCK-TM’dir. Anayasaları bile var. Anayasaları gizli değil, internette.Devlet olmayan devlet öngörmektedir. Aşiretler olarak örgütlenmişler. Anayasalarında bir önderlikten söz ediliyor.Her Kürt hangi ülkede olursa olsun KCK vatandaşı. Vergi bölümünü hayata geçirmeye çalışıyorlar. Mahalle, kent ve şehir yapılanmalarını tamamladılar. İstanbul ve İzmir gibi ilerde bile yapılanma söz konusu.

‘Silahla gelene gül uzatamayız’

Toplantıda AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in KCK operasyonlarını eleştirdiği öğrenildi. Metiner’in “KCK operasyonlarında gereken özen gösteriliyor mu? Eli silah tutan ile silah tutmayan ayrılıyor mu” sorularını yönelttiği bildirildi. Şahin’in bu soruya cevabı şöyle oldu: “AK Parti terörle mücadelede rüştü ispatlamıştır. Silahla gelene silahla cevap verilir. Silahla gelene gül uzatacak değiliz. Terörle mücadelede 90’lı yıllara dönmeyiz.”

Öcalan talimat veremiyor

Bakan Şahin, Öcalan’ın 12 yıllık tutukluk döneminde örgüte talimat verdiğini belirtirken “Temmuz 2011’den itibaren avukatları ile görüşmesi durduruldu. Örgüte mesaj gönderemediği için bocalama ve ayrışma başladı” dedi.

Kaynak belediyelerden

BDP’li belediyeler KCK yapılanması içinde yer alıyor. Belediyelerden kırsal kesime para akışı gerçekleşiyor. BDP ve örgüt yanlıları KCK’nın parçası olduklarını gizlemiyorlar. Bu örgüte giriş var çıkış yok.

Bugün

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler