YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vekille tartışan polise sürgün
Vekille tartışan polise sürgün
20 Ocak 2010 00:10
Ankara Emniyet Müdürlüğü, AK Parti Ankara Milletvekili Zekai Özcan ile tartışan polis memurunun görev yerinin değiştirilmesinin emniyetin iç disiplin tüzüğüne göre yapıldığını bildirdi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Elmadağ İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 6 Eylül 2009 tarihinde Elmadağ ilçe merkezinde yapılan bir trafik uygulamasında, AK Parti Ankara Milletvekili Özcan ile polis memuru arasında geçen olayla ilgili basın kuruluşlarında çeşitli haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, polis memuru Hüseyin Kaya hakkında 29 Eylül 2009 tarihinde, ''Emniyet Örgütü Disiplin Tüzüğünün'', ''İş sahiplerine veya halka karşı onur kırıcı söz söylemek veya davranışta bulunmak'' iddiasıyla soruşturma açıldığı ve 5442 sayılı il idaresinin ilgili hükümlerince 6 Ekim 2009 tarihinde görev yerinin değiştirildiği kaydedildi.

Söz konusu polis memuru hakkında soruşturma açılması ve görev yerinin değiştirilmesiyle ilgili olarak AK Parti'li Özcan'ın, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden herhangi bir talebinin olmadığı ifade edilen açıklamada, polis memuru hakkında soruşturmanın, emniyetin kendi iç tüzüğünün ilgili maddelerine göre yapıldığı belirtildi.

YAZIK
 // KAHRAMAN TÜRK
Yazık bu milletin vekillerden çektiğine. Ne bu kardeşim bunların derdini vatandaş çeker polis çeker. Vekil oldumu sanki kral kesiliyorlar. Daha geçen ay birisi istifa etti. Yani her seferinde polis kameraya çekerek kendisini savunacak.
Emniyet müdürüde sağ olsun işi gücü bırakmış memurla uğraşmış,...
20 Ocak 2010 15:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler