YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vekilden şok PKK itirafı
"Eğitim kampına bizzat katıldım"
Vekilden şok PKK itirafı
14 Mart 2010 / 09:14 Güncelleme: 14 Mart 2010 / 09:19

Fransız Milletvekili Jose Bove, Larzak Ovası’ndaki PKK kampından Fransız polisinin haberi olduğunu söyledi.
Avrupa Parlamentosu üyesi Fransız Milletvekili Jose Bove, Larzak Ovası’ndaki PKK kampından Fransız polisinin haberi olduğunu söyledi. Bove, kendisinin de kamptaki toplantılara bizzat katıldığını açıkladı...

Terör örgütü PKK'ya yönelik İtalya, Fransa ve Belçika'da düzenlenen operasyonların ardından, Avrupa Parlamentosu (AP) üyesi Fransız Milletvekili Jose Bove, ortaya çıkarılan PKK kampından Fransız polisinin haberi olduğunu ve bu kampta düzenlenen toplantılara katıldığını söyledi. Strasbourg'daki AP’de bir grup milletvekili ile PKK’ya destek vermek için toplantı yapan Bove, seçim bölgesi olan Larzak Ovası'nda PKK'nın eğitim kampları olduğunu kabul ederek, bu kamplardaki toplantılara bizzat katıldığını açıkladı. Bove, Fransız güvenlik birimleri tarafından 26 Şubat 2010’da tutuklanan PKK sorumlularından Mehmet Ali Doğan'ın yakın arkadaşı ve komşusu olduğunu kaydetti.

EĞİTİM KAMPINA KATILDIM

Silahlı eğitim verildiği iddia edilen çiftliği bulma konusunda kendisine yardımcı olduğunu, 10-15 senedir yaz aylarında çiftliğe gelen çok sayıda Kürt gencinin burada eğitim aldıklarını bildiğini belirten Bove, kendisinin de bizzat bu eğitim kampına konuşmacı olarak katıldığını açıkladı. Fransa, İtalya ve Belçika'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları eleştiren ve örgütün Avrupa üst düzey sorumlularının yakalanmasını ''cadı avı'' olarak nitelendiren Bove, PKK'lı teröristlere silahlı eğitim verildiği iddia edilen Larzak Ovası'ndaki kamptan Fransız güvenlik birimlerinin haberi olduğunu, Doğan'a ait çiftliğe 1 kilometreden daha az mesafede Fransız ordusuna ait askeri bir birlik bulunduğunu öne sürdü.

ETA'NIN ARKA BAHÇESİ

Terör örgütü PKK kadrolarına silahlı eğitim verildiği belirtilen ve Fransız Parlamenter Jose Bove'nin seçim bölgesi olan Larzak Ovası, terör örgütü ETA'nın arka bahçesi olarak biliniyor. Bu arada, Fransız güvenlik birimlerinin terör örgütünün yayın organı Roj TV'ye yönelik Paris, Strasbourg ve Orleans'ta operasyon gerçekleştirdiği bildirildi. Soruşturma kapsamında 10 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.
Bugün

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler