YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vekil bile sıraya girdi!
Vekil bile sıraya girdi!
05 Ekim 2009 11:06
Nakşibendilerin şeyhi Türkiye'deki müritlerini ziyarete geldi. Suriye sınırında izdiham yaşandı. Aralarında bir de vekil vardı.

Suriye’nin Kamışlı kentinde yaşayan ve babası Şeyh Ahmet El Haznevi’nin ölümünün ardından bu ülkedeki Nakşibendilerin başına geçen Şeyh Abdülgani El Haznevi, müritlerini ziyaret etmek için Türkiye’ye geldi. Şeyhin elini öpenler arasında Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu da vardı.

Gümrüklü bölgeyi yasağa rağmen dolduran yüzlerce nakşibendi müridi, ilahilerle karşıladıkları Şeyh Haznevi'nin elini öpmek için uzun kuyruk oluşturdu. Haznevi, Şanlıurfa’nın Açakale Sınır Kapısı´nda yüzlerce müridi tarafından ilahilerle karşılandı.

BELEDİYE BAŞKANLARI KARŞILADI

Şeyhi sınırda karşılayanlar arasında SP’li Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ile MHP’li Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz da bulunuyordu.

YÜZLERCE MÜRİDİ KONVOY YAPTI

06 AG 5254 plakalı lüks cipten inen Şeyh Haznevi elini öptürdükten sonra Harran İlçesi’ne gitti.

Burada Hz. Hayati Harrani Türbesi´ne giden Şeyh Abdülgani El Haznevi, daha sonra müritlerinin oluşturduğu yüzlerce araçlık konvoy ile Karaköprü Beldesi’ne geldi.

MİLLETVEKİLİ DE ŞEYHİN ELİNİ ÖPTÜ

Akpınar Öğrenci Yurdu’na geçen Şeyh Haznevi’yi burada Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu karşıladı. Milletvekili Eyyüpoğlu aracından inince elini öptüğü Şeyh Haznevi ile kısa süre Kürtçe konuştu. Karşılamanın ardından yurda geçen ve bir süre burada müritleri ile sohbet eden Şeyh Haznevi ve yanındakiler daha sonra hep birlikte yemek yedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler