YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Vekil adayından cezaevine ziyaret
Vekil adayından cezaevine ziyaret
22 Nisan 2011 18:40
AK Parti Manisa Milletvekili adayı Selçuk Özdağ, Manisa'nın Saruhanlı ilçesindeki E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret etti.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon İzmir İl Müdürlüğü görevinden istifa ederek AK Parti'den milletvekili adayı olan Özdağ, Saruhanlı ilçesindeki E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda mahkumlarla bir araya geldi.

Özdağ, yaklaşık 45 dakika kaldığı cezaevinden çıkışında AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin de 12 Eylül darbesi döneminde tutuklandığını ve idamla yargılandığını anımsatarak, ziyaretinin gerekçesini ''Cezaevinin her türlü kötü imkanlarını, işkencelerini, acılarını yaşamış birisiyim, o nedenle cezaevleri benim için önemli. Burada yaşayan insanların insanca yaşamaları gerekiyor. Damdan düşenin halini damdan düşen bilir, bu nedenle ben de burayı ziyaret ettim'' sözleriyle ifade etti.

Saruhanlı'daki cezaevinin açık olduğunu, insanların buraya, mahkumiyetlerin bir kısmını çektikten sonra, iyi hallerinin görülmesiyle sevk edildiğini belirten Özdağ, mahkumların yaptıkları üretimle ekonomiye katma değer sağladıklarını, kendilerini terapi ettiklerini, meslek öğrendiklerini ve kısmen de olsa hürriyetin tadını çıkardıklarını söyledi.

Akdağ, AK Parti hükümetinin demokratikleşme konusunda attığı adımlarla cezaevlerinin daha modern hale getirildiğini ifade etti.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler