YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
...Ve hayat durdu!
TEKEL işçilerine destek amacıyla yürütülen eylem başladı... Bu kapsamda 6 işçi ve memur konfederasyonu "çalışmama hakkını" kullanıyor
...Ve hayat durdu!
04 Şubat 2010 / 08:13 Güncelleme: 04 Şubat 2010 / 08:17

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, DİSK, MEMUR-SEN, TÜRKİYE KAMU-SEN ve KESK'in aldığı karar doğrultusunda, Tekel işçileriyle dayanışma amacıyla ''çalışmama hakkını kullanma'' eylemi başladı.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu, yaptığı açıklamada, 6 işçi ve memur konfederasyonunun aldığı karar doğrultusunda saat 08.00 itibariyle çalışanların, ''Anayasa'nın kendilerine tanıdığını çalışmama hakkını'' kullanmaya başladıklarını söyledi.

Eylem kararına ortak olan tüm konfederasyonların en yüksek katılımı sağlama konusunda teşkilatlarını bilgilendirdiklerini ifade eden Kumlu, şöyle konuştu:

''Eylemimiz diğer işçi ve memur konfederasyonlarının da desteği ve katılımıyla başlamıştır. Bu çağrıya kulak veren, Tekel işçilerinin sorununu kendi sorunuymuş gibi gören tüm işçilere, memurlara teşekkür ediyorum. Eylemimiz akşam saat 17.00'a kadar sürecektir. Bu süreçte başından beri bize destek olan, bugün de bize anlayış gösteren halkımıza teşekkür ediyorum. Unutulmaması gereken, bu eylem, taleplerimizin kabul edilmesi yönünde önemli bir uyarıdır. Umuyorum ki hükümet bu uyarıyı dikkate alacaktır.''

Karar doğrultusunda eyleme katılan konfederasyonlar, illerde kararlaştırılan ortak etkinliklere katılacak.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, eylemlerinin 52. günündeki Tekel işçilerini ziyaret edecek. Kumlu, Türk-İş Genel Merkezi önünde Tekel işçilerine hitap edecek.

Ayrıca eyleme katılacak DİSK, KESK ve meslek örgütlerinin üyeleri, Kızılay Ziya Gökalp Caddesinde toplanıp basın açıklaması yapacak.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler